Через антиукраїнську політику уряду Тернопіль може залишитися без гарячої води


Опубліковано: 14.04.2016 в 08:38

voda

Станом на сьогоднішній день Тернопіль – один із п’ятьох обласних центрів України, де абоненти централізованого теплопостачання мають змогу користуватися гарячою водою. Також послугу наразі отримують мешканці Харкова, Львова, Києва та Хмельницького, однак постачання теплої води у всіх цих містах може припинитися вже найближчими днями.  До слова, 1 квітня 2016 року НАК «Нафтогаз України» одномоментно припинила постачання газу на ДКП «Луцьктепло», внаслідок чого без гарячої води залишилися заклади охорони здоров’я, освіти та весь житловий фонд міста Луцька. Через недолугі дії уряду, які призводять до зупинки українських теплокомуненерго, постачання гарячої води в оселі споживачів стало збитковим. Тернопіль – не виняток.

Серед тернополян є безнадійні боржники

Одною з причин, через які підприємство перебуває на межі зупинки, є заборгованість від споживачів.

Одним із факторів є також те, що підприємству боргують тернополяни, борг від населення становить 32 мільйони гривень. При чому, значний відсоток складають боржники, які не платять за послугу роками, а у нас немає механізму відключення злісних неплатників. Таким чином, тернополяни, які добросовісно оплачують за спожиту гарячу воду і тепло, стали заручниками тих, хто не сплачує за спожиті послуги, – зазначає Андрій Чумак.

Відтак, представники КП «Тернопільміськтеплокомуненрго» звертаються до тернополян із  проханням  своєчасно розраховуватись за надані послуги та не допускати накопичення боргів за спожиті послуги.

«Держава доводить підприємство до банкрутства»

-У деяких містах гарячої води немає вже впродовж років, – пояснює директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак, – Ми неодноразово викручувалися із складних ситуацій, спричинених недосконалим законодавством та відмінностями між реальними витратами та тими, які закладені у тарифах, але зараз існує реальна загроза зупинки підприємства. Позиція уряду руйнує інвестиційну привабливість галузі теплоенергетики та поставила під загрозу  функціонування теплокомуненерго в українських містах. Нещодавно керівництво «Нафтогазу» висунуло «Тернопільміськтелокомуненерго» ультимативні вимоги щодо повного розрахунку за спожитий газ та підписання додаткових угод до договору на постачання природного газу на кабальних умовах, які є нереальними для виконання і призведуть до подальшого банкрутства підприємства.

Як зазначає фахівець,  підприємство на сьогодні боргує чималу суму. Ця заборгованість спричинена рядом факторів, зокрема тим, що у квітні 2015 року змінився тариф на теплопостачання для КП «Тернопільміськтеплокомуненрго», а для населення тарифи підвищилися лише в середині травня. Ускладнило ситуацію також суттєве зростання вартості електроенергії впродовж останнього року, адже тариф КП «Тенопільміськтеплокомуненерго» залишився незмінним.

Раніше при виникненні схожих ситуацій різницю у тарифах в кінці кінців компенсовувала держава, а тепер підприємство залишилися наодинці із боргом, який станом на сьогоднішній день становить 50 мільйонів гривень. Впродовж останніх семи років держава жодного разу вчасно та у повному обсязі не повертала підприємствам теплоенергетики компенсації за різницю у тарифах, тому накопичилися чималі борги.

Частину колективу КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» скоротили, та це не допомогло вирішити проблему із заборгованістю

Зауважимо, що від 1 червня 2014 року, коли вступила в дію Постанова Національної комісії, що здійснює Державне регулювання у сфері комунальних послуг від 23.05.2014 р. № 560, з послуг на опалення було виключено утримання внутрібудинкових мереж і дана послуга відновлена серед послугобслговуючих підприємств. Тобто, до цього моменту обслуговуванням внутрібудинкових мереж гарячого водопостачання займалися працівники КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», а після нововведення вони перейшли на баланс обслуговуючих підприємств.

Оскільки обслуговуванням внутрібудинкових мереж гарячого водопостачання тепер займаються балансоутримувачі, то нам довелося скоротити значну кількість наших працівників ще перед початком опалювального сезону у 2015 році. Однак це не допомогло стовідсотково вирішити проблему заборгованості перед працівниками підприємства. Через наведені фактори знову існує загроза заборгованості по заробітній платі працівникам, які ще працюють у нашому підприємстві, адже через постанови уряду усі кошти, які надходять до підприємства, одразу вилучаються як оплата за газ та електроенергію. Зокрема, мова йде про  Постанову Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 р. № 217 «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу», у відповідності до якої уповноважений банк здійснює перерахування коштів, що надходять на спеціальні рахунки, відкриті теплопостачальними  організаціями, що надходять як плата за теплову енергію та надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від усіх категорій споживачів Це означає, що фактично усі кошти, які ми отримуємо від споживачів  за теплову енергію, у нас автоматично знімаються  із рахунку на користь  НАК «Нафтогаз»:  90% надходжень йдуть на рахунок НАК «Нафтогаз», а КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» залишається  тільки  10%. Відтак існує постійна заборгованість перед постачальниками паливно-енергетичних ресурсів, яка з дня на день тільки збільшується. Також уряд не повертає компенсацію за різницю у тарифах і на всю область виділив субвенцій лише 4 мільйони, коли лише Тернополю необхідно більше 20 мільйонів. Перемовини із  НАК «Нафтогаз України», міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України тривають. Але, на жаль, порозуміння між Кабміном і «Нафтогазом України» наразі не досягнуто: «Нафтогаз» дав доручення відключити котельні у всіх містах, де є хоч гривня заборгованості, – констактує пан Чумак.

Зупинка підприємства – не вихід

Фахівець зазначає, що вимушена зупинка підприємства не є виходом із складної ситуації, позаяк через це доведеться знову скорочувати людей із штату підприємства. А ще такий радикальний крок обернеться розбалансуванням системи теплопостачання: мережі гарячого водопостачання просто зруйнуються, якщо їх перестануть експлуатувати.

– Якщо тернополяни грітимуть воду на плитах, то це не зекономить газ. Застарілі електромережі не витримають навантаження після встановлення великої кількості котлів чи бойлерів, – зазначає Андрій Чумак. – Коли більшість тернопільських будинків здавали в експлуатацію, не було передбачено, що мешканці будуть користуватися великою кількістю електроприладів. Потужність розраховувался в середньому 2,4 кВт на одну квартиру. Однак зараз в кожній квартирі є весь перелік побутових приладів: холодильники, морозилки, мікрохвильовки, електрочайники, пралки тощо, відтак в середньому навантаження на систему електропостачання збільшилося втричі, що призводить до виведення з ладу як електропроводки, так і приладів.   Масове встановлення мешканців котлів та бойлерів може спричинити справжню катастрофу.

 Міський голова Тернополя Сергій Надал зайняв категоричну позицію щодо загрози відключення гарячого водопостачання, яка нависла  над Тернополем. Він взяв активну участь у перемовинах із НАК «Нафтогаз України» та міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, однак станом на сьогоднішній день порозуміння не досягнуто.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі