Уроки інтернет-безпеки


Опубліковано: 09.02.2016 в 16:39

shah

«УРОК ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКИ»

поради від керівника ГО «ІПЦ «Права людини»,

тренера НТМ МЖПЦ «Ла Страда Україна»

Олександри Гриньків

В умовах сьогодення світовий обсяг даних збільшується орієнтовно в двічі кожні два роки. При цьому доволі важливою є роль Інтернету. Зокрема, Інтернет дає певні можливості спілкування, доступу до електронних бібліотек, музики, відеофільмів. Але, разом з тим, містить і певні віртуальні загрози, що можуть мати негативні наслідки в реальному житті.

Так, віртуальні загрози можуть нашкодити, наприклад, матеріальному благополуччю (оплата ігор, придбання віртуальних грошей у соціальних мережах, віруси, що пошкодять комп’ютер, залежність від покупок в Інтернет-магазинах, переведення грошових коштів на картки незнайомим людям та ін.), фізичному благополуччю (зміна постави, погіршення зору, насильство, переслідування, зґвалтування тощо), психічному благополуччю (порнографія, мова ворожнечі), соціальному благополуччю (Інтернет-залежність, агресія) тощо.

В умовах розвитку інформаційних технологій ми настільки звикли до Інтернету, що навіть один день без нього — це вже щось надзвичайне для нас. При спілкуванні в Інтернеті слід не забувати про існування поняття «нетикет». Це слово являє собою поєднання двох слів «нет» (англ. net ) –  «мережа Інтернету» та «етикет» – «правила поведінки». Тобто це правила поведінки в Інтернеті при спілкуванні з іншими людьми.

Зауважимо, що Інтернет може створювати ілюзію доступності всього в будь-який час. Але в Інтернеті також варто дотримуватися тих самих стандартів поведінки, що і в реальному житті. Одна з відомих книг про правила поведінки в мережі була написана Вірджинією Ши ще у 1994 році і ці правила залишаються актуальними й досі.

Пам’ятайте, що в Інтернеті Ви розмовляєте з людиною, а тому намагайтеся дотримуватися культури поведінки, що і в реальному житті. Поважайте час і можливості інших користувачів. Не очікуйте миттєвої реакції на повідомлення, не вплутуйтеся в конфлікти і не допускайте їх (те, що нормально приймається в одному місці, може вважатися за грубість в іншому), поважайте право на приватне листування.

Спілкуючись в Інтернеті, необхідно повністю покладатися на себе, щоб відрізнити брехню від правди.

Доволі часто потрапляють в ризиковану ситуацію саме діти, якщо ними починають маніпулювати (а це може бути грабіжник, сексуальний експлуататор або педофіл).

Поліція європейських країн пов’язує частину пограбувань квартир та шантаж з тим, що діти чи підлітки, спілкуючись з невідомими по Інтернету, повідомляють про себе та сім’ю таку інформацію, яку потім легко використовують зловмисники.

Висилаючи своє фото, діти та підлітки не можуть знати, як це фото може бути використане надалі. Маючи тільки обличчя дитини і використавши новітні комп’ютерні технології, скомпонувати порнографічні знімки є доволі можливим. А надалі – люди, які займаються виготовленням та розповсюдженням порнопродукції, виставляють зображення в Інтернеті або шантажують ними батьків дитини.

А тому батьки повинні бути пильними, надаючи дітям можливість користуватися Інтернетом, роз’яснювати їм про можливість Інтернет-загрози.

Крім цього, важливо пам’ятати всім, що необхідно піклуватися не тільки про свою безпеку, а також намагатися не порушувати права інших користувачів Інтернету та мобільних телефонів, не наражати на небезпеку своїх віртуальних та реальних друзів.

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі