Споживати комунальні послуги економно – вигідно


Опубліковано: 25.03.2016 в 11:30

energo

З підняттям тарифів споживачів все більше цікавить питання про те, як нараховується оплата за ті чи інші послуги. Не виняток і оплата за газ. Громадянська мережа ОПОРА поцікавилася, як нараховується плата тернополянам, які не встигли вчасно подати показники газових лічильників, та в чому переваги тих, хто оформив субсидію.

Відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», нових Правил постачання природного газу та «Кодексу газорозподільчих систем», затвердженого Постановою НКРЕ, споживачі зобов’язані щомісяця подавати показники лічильника. Але процедура та терміни подачі змінені. Тепер показники потрібно фіксувати першого числа та передавати в газову службу до п’ятого числа, а не в останні дні місяця, як було раніше. Якщо у службі вчасно не отримали показника від споживача, нарахування все одно здійснюється, пояснює заступник директора ДГ «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз» Галина Голоюха. У таких випадках проводять прогнозоване нарахування за спожитий газ.

– Нарахування вартості спожитого газу за особовими рахунками споживачів проводять за повний календарний місяць. Тобто, якщо споживач не подав показники за повний календарний місяць, проводиться нарахування за послуги з газопостачання на підставі планових платежів. У такому разі до спожитої кількості газу додається прогнозований обсяг використаного газу до кінця місяця. Проте, якщо споживач за цей період використав менше газу, ніж йому нараховано, тоді наступного місяця відбувається перерахунок і оплата переходить на черговий місяць. У підсумку кожен споживач, який має газовий лічильник, заплатить тільки за фактично використані кубометри газу, – роз’яснює фахівець.

У «Тернопільміськгаз» для точності здійснення розрахунків рекомендують все ж таки подавати показники вчасно. Це допоможе споживачам уникнути квитанцій із завищеними сумами.

Ще одним способом зекономити на оплаті є субсидія. Можливістю отримати субсидію на природний газ скористалася вже третина абонентів. Однак у тернополян, незважаючи на спрощення процедури, продовжують виникати запитання. Люди вважають, що, отримавши субсидію, взагалі не повинні оплачувати рахунки за газ.

Споживачі цікавляться, чому їм продовжують приходити платіжки за спожитий газ. «У повідомленні про надання субсидії споживачу вказано перелік послуг, соціальна норма їх використання і обов’язковий платіж. Використання послуг понад соціальну норму сім’я оплачує самостійно. Тому дуже важливо не вийти за межі соціальних нормативів, особливо щодо газу. При споживанні меншого об’єму від обов’язкового сплачуються фактично спожиті послуги», – зазначає Віталій Бобрівець, директор ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз».

Сума субсидії, яку переказують на рахунки виконавців комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах. Отож, споживати комунальні послуги економно – вигідно.

Як роз’яснює начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимир Сулима, фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного і може відрізнятися від соціальних норм споживання. Зменшене споживання жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний період, оскільки субсидія розраховується виключно на основі соціальних норм споживання. Якщо не використаєте увесь обсяг газу, нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією. При цьому споживачі зобов’язані сплачувати обов’язкову частку платежу.

Зволікати із оформленням субсидій не варто, адже, як бачимо, тарифи на комунальні послуги продовжують зростати. Необхідно також пам’ятати про відповідальність за приховування або надання неправдивої інформації. Надання раніше призначеної субсидії у такому випадку припиняється, а гроші доведеться повернути органу, який виплатив цю субсидію. У разі, якщо громадянин добровільно не повернув цю суму, питання про її стягнення вирішують у судовому порядку.

Регіональний прес-секретар житлово-комунальних
та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА
Наталія Радковська

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі