Сергій Надал: «Експертні ради – це реальний механізм впровадження у Тернополі прямого народовладдя»


Опубліковано: 05.02.2016 в 13:27

nadal

У Тернополі почав діяти унікальний проект для України, який вже давно успішно реалізовується у провідних європейських країнах – експертні ради при міській раді. Такі ради із числа фахівців у певних сферах життєдіяльності міста вже набули ознак повноцінної та незалежної «гілки влади» на місцевому рівні.

Після нового року у Тернополі почали активно діяти експертні ради, які створені при Тернопільській міській раді. Загалом діє вісім таких рад, які працюють при однойменних комісіях міської ради. Так, 15 січня експертна рада з питань соціальної політики, охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства погодила призначити на посаду щойно створеного комунального підприємства «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр нового керівника Петра Левицького. А вже 27 січня трудовому колективу Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні представили нового головного лікаря – Андрія Артимовича, який також був призначений з ініціативи вищезгаданої експертної ради.

Це лише перші кадрові рішення, адже активно включилися в роботу й інші експертні ради.

Нагадаємо, що експертні ради – це українське ноу-хау Тернополя. Саме їх висновки враховуються при прийнятті рішень під час сесії міської ради чи засідання виконавчого комітету, а також експерти надають власні пропозиції та оцінку кадровим призначенням.

Експертні ради є одним з інструментів прямого народовладдя, який у Тернополі перетворився на п’яту «гілку влади». Так вважає міський голова Тернополя Сергій Надал.

«Ще з шкільних підручників ми знаємо, що існує три гілки влади – законодавча, виконавча та судова. Неофіційно до цього списку додають ще журналістів, як «четверту» гілку влади. Я пишаюся тим, що сьогодні у Тернополі діє й «п’ята» гілка влади у вигляді експертних рад. Ми запровадили механізм, коли на керівні медичні посади у місті людей обирають медики, на освітянські – освітяни тощо. Така практика успішно працює в Європі, зокрема, у Швейцарії. У цій країні завдяки схожій схемі місцеві громади через своїх представників у експертних радах контролюють діяльність будь-якого чиновника. У Тернополі експертні ради також показали свою ефективність», – зазначив Сергій Надал.

«У Тернополі вводиться практика прозорості обрання керівників муніципальних управлінь та відділів і регулярний аудит їх професійних якостей. Більше того, у такому випадку чиновники будуть завдячувати своєю посадою не міському голові, не якійсь політичній силі чи лобістській групі, а лише громаді і власному професіоналізму. І такий чиновник буде працювати лише на громаду Тернополя», – впевнений Сергій Надал.

Нагадаємо, у руслі розбудови системи влади – прямого народовладдя — Тернопіль також запровадив у практику діяльності органу місцевого самоврядування електронні петиції. Подавши петицію на інтернет-сайті міської ради та набравши на її підтримку не менше, ніж 250 підписів, тернополяни можуть бути впевнені, що пропозиція буде розглянута на сесії міської ради чи засіданні виконавчого комітету.

Паралельно з петиціями Тернопіль уже запровадив практику системи електронних закупівель PROZORRO. Основна мета цього ресурсу — ефективне використання коштів місцевого бюджету.

Окрім того, міським головою підписана угода з коаліцією «Прозорі ради» — меморандум про наміри впровадити усі необхідні норми антикорупційного законодавства в Тернопільській міській раді. У меморандумі йдеться про втілення у життя найкращих світових практик у сфері місцевого самоврядування та імплементацію антикорупційного законодавства.

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі