Представники громадських організацій та журналісти, прийняли участь в семінарі «Люстрація: чому це потрібно»


Опубліковано: 25.03.2016 в 08:30

sem

23 березня 2016 року представники громадських організацій, журналісти, прийняли участь в семінарі «Люстрація: чому це потрібно», що був ініційований Фундацією «Відкритий Діалог».

Метою заходу, що відбувся в Тернополі, було ознайомлення місцевих активістів та журналістів з проблематикою люстрації. Зокрема, обговорювалися зміст і механізми Законів України «Про очищення влади» та «Про відновлення довіри до судової влади», проблеми люстрації в регіонах, а також роль громадян у цьому процесі.

Агнешка П’ясецка – експерт із питань люстрації і судової реформи громадської спілки «Фундація «Відкритий Діалог» поділилась з учасниками семінару своїми думками щодо труднощів проведення в Україні процесу люстрації, оскільки він в Україні є децентралізованим. При цьому, вона вважає, що Закон України «Про очищення влади», попри усі свої помилки, є великим кроком до демократії і подолання бюрократичної системи та корупції в Україні.

Агнешка П’ясецка підкреслила, що не працює цей закон лише тому, що немає політичної волі керівництва держави і відчувається шалений опір системи. Окрім цього, вона розповіла про проведення люстрації у Республіці Польща, зазначивши, що процес також був непростим.

Цікавими були думки гостей щодо того, чи є люстрація порушенням прав людини, і чи може Європейський суд з прав людини прийняти рішення про те, що люстровану особу потрібно повернути на посаду.

Як відомо, при Вищій раді юстиції на виконання Закону України від 8 квітня 2014 року № 1188-VII «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» сформовано Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Метою перевірки є підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності і справедливості.

Учасники семінару мали можливість поспілкуватись в режимі відеозв’язку з Мариною Соловйовою, секретарем Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, адвокатом. Пані Марина розповіла про проведену роботу цієї комісії, її результати, труднощі в її діяльності, як судова система захищається зсередини.

Вражає те, що за результатами діяльності комісії Вищий адміністративний суд України вважає за неможливе притягувати до дисциплінарної відповідальності більшість суддів, які судили учасників Євромайдану, через закінчення строків давності. Як зазначила пані Марина, Голова ВАСУ Олександр Нечитайло роз’яснив, що парламент прийняв закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким внесли в правове поле колізію. У самому законі передбачена норма про трирічний термін притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Однак в перехідних положеннях документа даний термін встановлений в один рік. Вищий адміністративний суд України зазначає, що застосовуватися повинна саме норма з перехідних положень ― про річний термін притягнення суддів.

Слід відзначити, що члени комісії працювали без будь-якої компенсації.

В цілому, семінар склав позитивне враження, його учасники обговорили проблеми гальмування процесу люстрації в Україні загалом і на Тернопільщині зокрема, дізнались, що Фундація «Відкритий Діалог» прагне об’єднати експертів і місцевих лідерів, щоб створити спільний фронт підтримки люстрації у регіонах і підвищити обізнаність суспільства щодо механізмів люстрації.

Фундація «Відкритий Діалог» заснована в 2009 році у Польщі з метою захисту та просування прав людини, демократії і верховенства права на пострадянському просторі. Особливу увагу організація приділяє країнам: Росія, Казахстан та Україна.

Насправді, було цікаво, адже тема люстрації є актуальною, а зміст семінару корисним, оскільки була можливість отримати нову та вичерпну інформацію щодо люстраційного процесу у судовій сфері «з перших уст».

Алла Менько-

юрист громадської організації

«Інформаційно-правовий центр «Права людини»

Ірина Марціясь-

студентка ЮФ ТНЕУ, депутат Тернопільської молодіжної міської ради, учасниця СІТ «Наші права»

 

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі