ПАПА: НЕ МОЖНА ПЛУТАТИ СІМ’Ю, БАЖАНУ БОГОМ, З БУДЬ-ЯКИМИ ІНШИМИ ТИПАМИ ЗВ’ЯЗКІВ


Опубліковано: 26.01.2016 в 10:36

shluyb

«Не можна плутати сім’ю, бажану Богом, з будь-якими іншими типами зв’язків», – наголосив Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю 22 січня 2016 р.,

працівників Трибуналу Римської Роти з нагоди початку судового року. Варто зазначити, що значуща частина справ, які розглядаються цим трибуналом, стосується саме подружжя, тож Глава Католицької Церкви неодноразово посилався на напрацювання двох синодів, які відбулися у Ватикані на тему сім’ї.

Святіший Отець зауважив, що служіння цього трибуналу є підпорою для Наступника святого Петра та Церкви у звіщенні Божого задуму щодо «священності та краси інституту сім’ї». І якщо Папа Пій ХІІ назвав його «Трибуналом сім’ї», то Папа Франциск вказав на «іншу прерогативу», тобто, що він є «Трибуналом істини про священний вузол». «Церква, у дійсності, – пояснив він, – може неустанно показувати милосердну Божу любов до сімей, особливо зранених гріхом і життєвими випробуваннями, і разом з тим, звіщати невідкличну істину про подружжя згідно з Божим задумом».

Глава Католицької Церкви підкреслив, що дворічний синодальний шлях дав змогу провести «поглиблене розпізнавання», через яке «Церква, серед іншого, вказала світові на те, що не може бути жодного змішання між родиною згідно Божої волі та іншими типами зв’язків».

Папа пригадав, що завданням трибуналу є «підтримувати справу істини». Адже коли Церква через його служіння «ставить перед собою завдання проголосити істину щодо подружжя в конкретному випадку», вона також пам’ятає про всіх тих, які з зрізних причин «живуть в стані об’єктивної помилки», але не перестають бути адресатами «милосердної Христової любові».

Оскільки сім’я, заснована «на нерозривному, єднальному та прокреативному подружжі» належить до «Божої мрії», Церква, як пригадав Папа Франциск, посилаючись на свого попередника блаженного Павла VI, завжди звертає на сім’ю та її проблеми «сповнений турботи і любові погляд». «Родина і Церква, – сказав він, – хоч і на різних рівнях, але разом супроводжують людину до мети її існування. І чинять вони це не лише навчаннями, які передають, але також притаманною їм природою спільноти любові і життя».

«Як мати і вчителька», Церква добре знає, що між християнами деякі мають сильну віру, інші – слабку. Але якість віри «не є суттєвою умовою подружньої згоди». «Прогалини формування у вірі й також помилкове судження щодо єдності, нерозривності та сакраментальної гідності подружжя позбавляють сили подружню згоду лише тоді, коли окреслюють волю. Ось чому помилки, які стосуються сакраментальності подружжя, слід оцінювати дуже уважно», – наголосив Святіший Отець, додаючи, що Церква не переставатиме пропонувати подружжя з його суттєвими елементами «не як ідеал для небагатьох», але як «дійсність, яку завдяки Христовій благодаті можуть прожити всі охрищені», не зважаючи «на моделі, зосереджені на проминаючому». Але для цього слід об’єднати зусилля, спрямовані на «належне передподружнє приготування».

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі