В Тернополі з офіційним робочим візитом перебувають фахівці центрального офісу Світового Банку із Вашингтону


Опубліковано: 25.03.2016 в 13:35

bank (1)

Фахівці центрального офісу Світового Банку із Вашингтону перебувають із офіційним робочим візитом у Тернополі у рамках програми «Енергетична трансформація українських міст». У рамках цього проекту 23 березня фахівці Світового Банку провели завершальний консультаційний семінар програми, під час якого надали об’єктивну оцінку ефективності використання енергетичних ресурсів житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури Тернополя, а також запропонували шляхи вирішення актуальних проблем міста на шляху до енергоефективності.

Фенг Ліу провідний спеціаліст із енергозбереження (WB, Вашингтон) під час семінару зазначив:

Сьогодні ми хочемо дійти до висновку щодо того, як буде працювати цей бізнес-план, як буде проходити його розвиток, як він буде практично втілюватись. Ми хочемо сьогодні зосередити нашу увагу на бізнес-моделі, як буде відбуватись фінансування проектів енергоефективності бюджетних установ. В результаті нашої кількамісячної співпраці наша команда вже має кінцеву пропозицію щодо того, як буде працювати револьверний фонд енергосервісу у місті і щодо бізнес-моделі компанії енергоефективності міста Тернопіль.

У Тернополі представники Світового банку презентували бізнес-план для дочірнього підприємства «Тернопіль ЕСКО» та створення «револьверного фонду» (автоматично поновлювального фонду), з якого буде здійснюватися фінансування енергоефективних заходів у місті, розповідає заступник міського голови Владислав Стемковський.

– Фактично, фахівці представили проект на базі українського законодавства, проте за прикладом діяльності європейських міст запропонували впровадити у Тернополі енергоефективну модель енергосервісної компанії з діяльністю фонду енергоефективності та комунального підприємства ЕСКО, – каже Владислав Стемковський. – Представники банку впродовж півтора року проводили енергоаудит у шістьох секторах Тернополя – це поводження з твердими побутовими відходами, водо- та теплопостачання, обстежували громадські будівлі, вуличне освітлення та транспорт. Свій бізнес-план для міста вони представили на основі отриманих даних.

Наступними кроками у роботі міської ради буде перехід до впровадження енергоефективних заходів у Тернополі, зокрема термомодернізації дитсадків, шкіл та лікарень.

– В нас в сукупності є близько восьми десятків шкіл і садочків, і ми можемо охопити стовідсотково всі школи і всі садочки та отримати комплексний ефект  по місту. Якщо в нас освітня сфера витрачає в рік порядком 45-50 мільйонів гривень на потреби енергоносіїв закладів, то ми можемо скоротити цю суму в два рази, при тому якість послуг підняти, – зазначає заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Павло Савечко, завідувач сектору з питань енергозабезпечення управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР зазначив, що зараз випала хороша нагода позбутися “радянського спадку”:

– Україна на сьогоднішній день, на жаль, в цьому сегменті по споживанню має найгірші показники в Європі. Це є спадок Радянського союзу. Але зараз ми маємо шанс зробити глибоку термомодернізацію, для початку – закладів освіти і науки. В один квадратний метр опалювальної площі треба вкласти близько 110 євро. У гривнях – це 3 тисячі 300 гривень для того, щоби зробити повністю модернізацію наших закладів.

Нагадаємо, що проект Світового банку «Енергетична трансформація українських міст» стартував у листопаді 2014 року, коли дана організація обрала три міста в Україні – Київ, Кам’янець-Подільськ та Тернопіль, які, на їх думку, найбільш готові до впровадження нових технологій енергозбереження. За кошти банку іноземні фахівці проводили енергоаудит об’єктів житлово-комунального та соціального фонду міста, проаналізували енергетичний потенціал Тернополя та визначили пріоритетні напрямки термомодернізації. Проект завершився наприкінці 2015 року і, згідно з висновками Світового банку, вони продовжили співпрацю надалі лише із Тернополем.

Сьогодні є усі передумови, щоб поступово розпочинати термомодернізацію у закладах бюджетної сфери. Місто самостійно розпочало ці заходи ще у 2011 році, коли усі школи та дитсадки міста були обладнані індивідуально-тепловими пунктами, завдяки чому ці заклади тепер економлять до 15% тепла. Відтак, повна термомодернізація таких закладів дасть можливість одночасно зменшити споживання тепла та підвищити якість послуг.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР

Погода, Новости, загрузка...

1 коментар

#1Анна25.03.2016, 13:54

Потрібно ще щоб і американські фірми проводили самі заходи по енергозбереженню, бо велику частину коштів як завжди вкрадуть

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі