Чи повинні тернополяни сплачувати пеню та аванс за газ: роз’яснення фахівця


Опубліковано: 01.03.2016 в 13:25

gazpostach

До чергових новацій готують українських споживачів газу. Зокрема, у відповідності до порядку оплати, встановленого Правилами надання населенню послуг з газопостачання, споживачі повинні сплачувати за спожитий газ до десятого числа місяця, наступного за розрахунковим. Також можновладці хочуть запровадити пеню за затримку оплати комунальних послуг. А от чутки про обов’язкову сплату авансу за споживання газу не мають під собою реального підґрунтя.

Споживачі повинні сплачувати за спожитий газ до десятого числа місяця, наступного за розрахунковим

У відповідності до Правил надання населенню послуг з газопостачання за лютий, приміром, тернополяни мали б сплатити до десятого березня, за березень – до десятого квітня і так далі. Це може спричинити певні незручності для споживачів, адже переважна більшість населення здійснює оплату за спожиті комунальні послуги 15-25 числа. У  ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз» рекомендують здійснювати оплату до десятого числа, і показники просять подавати вчасно – до п’ятого числа. Разом з тим директор ДП «Газпостач» ПАТ “Тернопільміськгаз” Віталій Бобрівець висловлює припущення, що, ймовірно, незабаром умови сплати за газ стануть жорсткішими.

–           Наразі тернополяни можуть оплачувати рахунки за газ у звичні для них часові періоди. Ми розуміємо, що зміни  у термінах оплати можуть спричиняти певні незручності для наших споживачів, відтак не здійснюємо нарахування пені за несвоєчасну оплату за послугу із постачання газу. – зазначає Віталій Бобрівець.-  Вносити показник все ж просимо до п’ятого числа місяця, наступного за розрахунковим. Споживач за бажанням може оплачувати за газ, тодіж, коли й подає показник. Розбіжностей у нарахуванні за газ у таких випадках не повинновиникати. Проте, варто пам’ятати, що пеня для споживачів у разі невчасної або неповної оплати житлово-комунальних послуг у розмірі 0,1% від суми простроченого платежу може повернутися найближчим часом  у разі ухвалення Закону “Про житлово-комунальні послуги” Верховною радою (даний Закон вже прийнятий у першому читанні 2.02.2016). Якщо закон затвердять, то це означатиме, що навіть за день прострочення споживачу буде нараховуватися пеня.

Нагадаємо, що сайт регіонального розвитку опублікував відповідний законопроект , згідно з яким за порушення правил споживача зобов’яжуть виплатити штраф у розмірі 0,1 % від суми простроченого платеж , який розраховується за кожен день прострочення , але не більше 100 % від загальної суми заборгованості . Зміна розміру штрафів , встановлених угодою сторін не допускається. У випадку невчасної сплати за спожитий газ буде нараховуватись щоденна пеня у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення з часу початку дії Закону.

Споживачі не зобов’язані платити аванс, але при бажанні можуть це робити

Віталій Бобрівець радить тернополянам не допускати заборгованості, щоб вберегти себе від зайвих витрат.

Реальною допомогою в оплаті за газ може стати житлова субсидія, – нагадує фахівець. – Тому радимо не зволікати зі зверненням до управлінь соцзахисту за призначенням державної допомоги. До відділу розрахунків  ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз», що знаходиться на вулиці Митрополита Шептицького, 20, тернополяни можуть звертатися, щоб узгодити дані щодо площі житла, кількості зареєстрованих осіб тощо. Зазначу також, що побутовим споживачам ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз» не нараховуються авансові платежі за газ: споживач має право сплачувати тільки за спожиті об’єми газу, і жодної копійки більше. Споживач має право сплатити авансом, але не зобов’язаний цього робити. Сплата авансом можлива лише тоді, коли споживачу зручно робити саме так. Рішення щодо оплати авансу приймає споживач, адже, заборона на авансові платежі відсутня.

Нагадаємо також, що у відповідності до нового Кодексу газорозподільних систем, затвердженого НКРЕ, були змінені процедура та терміни передачі показників .  Згідно із нововведенням, споживач повинен впродовж  п’яти діб після завершення звітного періоду (з 1 по 5 число наступного місяця включно) надати інформацію про фактичні покази лічильника газу станом на кінець звітного місяця.

Адміністрація ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз»

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2016  скликає тернополян на майдан

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2016 скликає тернополян на майданПрокоментуй!

 26 червня на Театральному майдані у Тернополі  відбудеться справжнє спортивне свято – Олімпійський день-2016. У програмі заходу:  

В період Зелених Свят та святкування Дня конституції послуги ПриватБанку будуть доступні онлайн в цілодобовому режимі 24/7

В період Зелених Свят та святкування Дня конституції послуги ПриватБанку будуть доступні онлайн в цілодобовому режимі 24/7Прокоментуй!

У період святкування Святої Трійці та Дня Конституції усі сервіси ПриватБанку будуть доступні клієнтам в онлайн режимі 24/7/365. Функціонуватимуть більшість дистанційних сервісів, термінали самообслуговування та банкомати, проте надання

Оплатити за спожитий природній газ тернополяни можуть у новому розрахунковому центрі

Оплатити за спожитий природній газ тернополяни можуть у новому розрахунковому центріПрокоментуй!

30 травня відбулося відкриття нового розрахункового центру для здійснення оплати за спожитий природній газ у Тернополі. Тепер споживачі м. Тернополя та Тернопільського району можуть здійснити  оплату за використаний

Щоб подати показники за спожитий газ, зареєструйтеся в «Особистому кабінеті»

Щоб подати показники за спожитий газ, зареєструйтеся в «Особистому кабінеті»Прокоментуй!

Інженер-програміст ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз»  Олександр Калита нагадує, що, маючи можливість доступу у мережу інтернет, діти чи внуки можуть

Художник з Тернопільщини, якого Британія внесла до списку «Сто геніїв сучасності»

Художник з Тернопільщини, якого Британія внесла до списку «Сто геніїв сучасності»Прокоментуй!

Він народився на Тернопільщині в селі Москалівка в родині відомого на всю округу ткача. За радянських  часів за свою творчість був під постійним «прицілом» КГБ. У 1988 році національна Спілка художників відмовлялася офіційно визнати його творчість, хоча на той час він мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР. В кінці 1980-х роках емігрував

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі