«Татуювання може відчинити кватирку злому духу»


Опубліковано: 14.03.2016 в 09:39

tatu

Останнім часом навіть у християнському середовищі зустрічаються різні думки щодо того, чи можна робити тату чи ні. Щоб розібратися в цій темі, ми поговорили з отцем Євгеном Ейсмантом SAC — священиком, який проводить заступницькі молитви і молитви звільнення від впливу зла.

Отець Євген, як Церква ставиться до татуювання?
— Можна відповісти словами Святого Письма. У 19-му розділі Книги Левіт Бог сказав Своєму народу: «Не робіть нарізи на тілі в знак жалоби по померлих і не наколюйте написи на вашій шкірі. Я — Господь!».
Також в Одкровенні святого Йоана ми знайдемо схожі слова: «Якщо хто вклоняється звірині та образу її, і приймає знамено його на чоло своє або на руку свою, сам теж нап’ється вина люті Божої» (Одкр 14, 9).
Ми ніколи не знаємо, що означає те чи інше татуювання. Під видом красивих, простих татуювань може ховатися певний таємний зміст, певна філософія. Навіть якщо ми робимо несвідомо тату, воно може бути приводом, щоб ми відчинили кватирку злому духові.

— В Книзі Левіт сказано не наносити тату на знак жалоби за померлими. Сьогодні ж в більшості випадків молодь робить наколки тільки «заради краси». Чи вони будуть нести духовну небезпеку в такому випадку?
— Так, коли ми несвідомо щось робимо, ми все одно відчиняємо кватирку злому духові. У моїй практиці був випадок, коли дівчина для краси зробила на плечі татуювання метелика. Потім десь через місяць, може більше, вона стала залежною від сексу.
Вона шукала в кожному предметі або людині спосіб задоволення своїх сексуальних потреб. Не знаючи, що з цим робити, ця дівчина прийшла до священика і попросила про заступницьку молитву.
У той час я ще був дияконом, і цей священик взяв мене на допомогу, щоб також молитися за неї. Дівчина розповіла нам свою історію (історію з тату — Ред.). І коли ми після почали в цій історії розбиратися, виявилося, що в Єгипті метелик означав богиню сексу.
Виходить, що ця дівчина, не знаючи, зробила таке татуювання і тим самим відчинила кватирку злому духові.
Потім вона під час молитви відреклася від усього цього і стала вільною. Після вивела це татуювання.

2016-03-08-tatoo5

— А чи можна робити тату з зображенням хреста або різних святих?
— Одного разу я допомагав молитися одному екзорцисту. До нього на молитву прийшов чоловік, у якого було татуювання розарію на руці, і під час молитви ця частина тіла почала пекти.
Потім виявилося, що цей чоловік уклав союз зі злим духом через цю картину розарію. Здавалося б — це священний символ, але, тим не менше, він став причиною поневолення людини. Це не було спонтанне, але певне поневолення.
Тому, якщо з’являються такі питання, я завжди згадую цей момент зі своєї практики. Бог Сам говорить: «Не робіть ніяких зображень на своєму тілі, адже воно є святинею Святого Духа». Ми знаємо, що в книгах ми маркерами не пишемо. Також і з тілом.
Нашою прикрасою може бути хрестик, образок… І немає потреби наносити щось на своє тіло. Це найчастіше прагнення звернути на себе увагу інших людей. А потреба цієї уваги може бути результатом певної сімейної психологічної проблеми. Що стосується написів, які роблять деякі, то окремі літери можуть також означати певні символи.

Що б ми не хотіли зробити, завжди треба ставити запитання: навіщо? Хтось робить тату для краси або для того, щоб заглушити в собі певні проблеми. Але, дійсно, це не є необхідним для спасіння.
Краще повісити собі хрестик, або поїхати в санктуарій помолитися, або придбати ікону. Я не бачу раціональних причин, щоб наносити щось на своє тіло.

2016-03-08-tatoo2

— Відомо, що християни-копти наносять собі тату з зображенням хреста, щоб у разі смерті від рук ісламістів бути похованими по-християнськи. Як ставитися до цього прикладу татуювання?
— Це випадок інкультурації. Церква не змінює культури, тільки намагається увійти в культуру того народу, який споконвіку жив на певній території. Коли священики приїжджають в Африку, то бачать, що там є певна традиція. І вони не можуть відразу скасувати ті обряди, які існували тут століттями. Відомо, наприклад, що у 30-ти відсотків населення Європи є тату.
Але нам не потрібно гнатися в цьому плані за Європою, тому що там теж є деморалізація і секуляризм. Наші люди завжди прагнуть за ними, беруть теж щось зі Сходу. Але навіщо?
Але не будемо демонізувати все, адже є така спокуса у всьому бачити зло. Якщо тату робиться з метою розпізнавання, і споконвіку було так, в цьому випадку воно не впливає на духовність людини.
Однак тату не є елементом нашої культури. Елементом нашої культури є людяність, моральність і, якщо подивитися на минуле нашого краю, то ми побачимо, що раніше люди не робили татуювання.

2016-03-08-kopty1

— Може, це різке питання, але тату — це гріх?
— Мені важко відповісти, чи є тату гріхом. Ми не можемо сказати, наприклад, що гріхом є читання книг про Гаррі Поттера, але ми знаємо, що в цій книзі є закриті обряди чаш, що людина, читаючи це, може стати частково поневолена.
Також слухання музики техно. Це не гріх. Але, якщо довго слухати таку музику або брати участь у техно-концертах, які є посвяченням злу, можна також стати невільником злого духа.
Про таке явище є свідоцтво Леха Докавіча, світської людини з Польщі, який розповідає про моменти поневолення через музику техно. Не є гріхом просто послухати музику, але не можна входити в це глибоко.
Це ж відноситься і до татуювань. Ми можемо, не знаючи сенсу тату, відкрити можливість злому мати на нас свою печать.

— А що робити людині, яка вже зробила собі татуювання і не знала про духовну небезпеку, яку вона може нести?
— У цій ситуації потрібно звернутися до священика-харизматика і попросити про заступницьку молитву. Але я повторюю, що не потрібно занадто все демонізувати і говорити, що навколо одне зло.
Навколо нас є Бог, і якщо людина навіть оступилася, це не означає, що вона повністю покарана. Щоб Бог хотів послати на землю покарання, то Він послав би карателя, а Він послав Спасителя. Тому у нас завжди є можливість повернутися до Бога — прийти, попросити про молитву і вийти з гріха.

2016-03-07-ejsmant

Розмовляла Марина Валасар

Джерело – catholic.by

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2016  скликає тернополян на майдан

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2016 скликає тернополян на майданПрокоментуй!

 26 червня на Театральному майдані у Тернополі  відбудеться справжнє спортивне свято – Олімпійський день-2016. У програмі заходу:  

В період Зелених Свят та святкування Дня конституції послуги ПриватБанку будуть доступні онлайн в цілодобовому режимі 24/7

В період Зелених Свят та святкування Дня конституції послуги ПриватБанку будуть доступні онлайн в цілодобовому режимі 24/7Прокоментуй!

У період святкування Святої Трійці та Дня Конституції усі сервіси ПриватБанку будуть доступні клієнтам в онлайн режимі 24/7/365. Функціонуватимуть більшість дистанційних сервісів, термінали самообслуговування та банкомати, проте надання

Оплатити за спожитий природній газ тернополяни можуть у новому розрахунковому центрі

Оплатити за спожитий природній газ тернополяни можуть у новому розрахунковому центріПрокоментуй!

30 травня відбулося відкриття нового розрахункового центру для здійснення оплати за спожитий природній газ у Тернополі. Тепер споживачі м. Тернополя та Тернопільського району можуть здійснити  оплату за використаний

Щоб подати показники за спожитий газ, зареєструйтеся в «Особистому кабінеті»

Щоб подати показники за спожитий газ, зареєструйтеся в «Особистому кабінеті»Прокоментуй!

Інженер-програміст ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз»  Олександр Калита нагадує, що, маючи можливість доступу у мережу інтернет, діти чи внуки можуть

Художник з Тернопільщини, якого Британія внесла до списку «Сто геніїв сучасності»

Художник з Тернопільщини, якого Британія внесла до списку «Сто геніїв сучасності»Прокоментуй!

Він народився на Тернопільщині в селі Москалівка в родині відомого на всю округу ткача. За радянських  часів за свою творчість був під постійним «прицілом» КГБ. У 1988 році національна Спілка художників відмовлялася офіційно визнати його творчість, хоча на той час він мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР. В кінці 1980-х роках емігрував

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі