Споживачі газу незабаром платитимуть окремо за транспортування газу та за сам газ


Опубліковано: 02.02.2016 в 09:37

gaz

Такі вимоги Закону України «Про ринок природного газу», що вступив в дію 1 жовтня минулого року. За новим законом, транспортуванням газу та безпосередньо його продажем займатимуться різні організації. Наприклад, транспортування природного газу територією нашої області здійснюватиме ПАТ «Чернігівгаз», а продаватимуть — різні установи, одна з яких — ТОВ «Чернігівгаз Збут». Одразу варто зауважити, що відтепер у споживачів з’явилася можливість обирати, в якого з постачальників купувати газ.

На брифінгу, що відбувся сьогодні в облдержадміністрації, наголошувалося на тому, що, по-перше, усі споживачі обов’язково мають підписати договори на постачання природного газу, по-друге, вони обов’язково мають з 1 по 5 число щомісяця повідомляти показники газового лічильника до відповідної установи і, по-третє, вчасно сплачувати за спожитий газ.

Директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста звернув увагу присутніх на брифінгу, що спеціальні зобов’язання це підприємство має лиш перед двома категоріями споживачів: населенням та релігійними установами. Бюджетні ж організації одержуватимуть газ на тих же ринкових умовах, що й підприємства та комерційні установи. Тобто на умовах передоплати та суворого дотримання встановлених лімітів споживання.

За перевищення лімітів, як і за недобір газу, передбачено штрафні санкції. Проте покупці газу мають можливість коригувати встановлені обсяги споживання тричі на місяць: 1, 15 та 25 числа.

За словами керівника «Чернігівгаз Збуту», процедуру укладання договорів на постачання газу максимально спрощено: заповнений типовий договір можна не лише надати особисто, а й надіслати поштою чи, навіть, передати через контролера газової служби.

Аналогічно, поінформував перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко, буде й з договорами на транспортування газу, що споживачі укладатимуть з «Чернігівгазом». Їх бланки населення отримуватиме вже з кінця березня.

— Окрім самого Закону «Про ринок природного газу» даний сегмент економіки врегульований ще десятьма нормативними документами. Робота над розробкою і затвердженням решти триває, — повідомив т.в.о. начальника сектору Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) в області Олександр Тимошенко.

Він розповів також, що до обласного сектору НКРЕКП надходять від населення скарги про неправильність чи незрозумілість порядку нарахування плати за спожитий газ та коротко пояснив порядок розрахунків. Олександр Тимошенко підкреслив, зокрема, що у випадку, коли споживач не повідомив показники лічильника з 1 по 5 число місяця, наступного за розрахунковим, «Чернігівгаз» виконує обчислення відповідно до встановлених законодавством норм. У подальшому ж здійснюється перерахунок відповідно до показань лічильника.

Ситуація на ринку природного газу в області постійно контролюється Департаментом ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури облдержадміністрації. Директор цього Департаменту Юрій Євтушенко поінформував, що за останні 5 років обсяг споживання природного газу на Чернігівщині скоротився з майже мільярда кубометрів до 586 мільйонів. Тільки минулого року порівняно з 2014-им область використала на 17,9% (на 127,6 мільйона кубометрів) газу менше. Найбільше зекономило населення — 23,7%. Промислові підприємства скоротили споживання газу на 15,5%, бюджетні установи — на 14,3%, постачальники тепла — на 7%. Пошук та розширення можливостей енергозбереження в області триває.

mediahouse.com.ua

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2016  скликає тернополян на майдан

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2016 скликає тернополян на майданПрокоментуй!

 26 червня на Театральному майдані у Тернополі  відбудеться справжнє спортивне свято – Олімпійський день-2016. У програмі заходу:  

В період Зелених Свят та святкування Дня конституції послуги ПриватБанку будуть доступні онлайн в цілодобовому режимі 24/7

В період Зелених Свят та святкування Дня конституції послуги ПриватБанку будуть доступні онлайн в цілодобовому режимі 24/7Прокоментуй!

У період святкування Святої Трійці та Дня Конституції усі сервіси ПриватБанку будуть доступні клієнтам в онлайн режимі 24/7/365. Функціонуватимуть більшість дистанційних сервісів, термінали самообслуговування та банкомати, проте надання

Оплатити за спожитий природній газ тернополяни можуть у новому розрахунковому центрі

Оплатити за спожитий природній газ тернополяни можуть у новому розрахунковому центріПрокоментуй!

30 травня відбулося відкриття нового розрахункового центру для здійснення оплати за спожитий природній газ у Тернополі. Тепер споживачі м. Тернополя та Тернопільського району можуть здійснити  оплату за використаний

Щоб подати показники за спожитий газ, зареєструйтеся в «Особистому кабінеті»

Щоб подати показники за спожитий газ, зареєструйтеся в «Особистому кабінеті»Прокоментуй!

Інженер-програміст ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз»  Олександр Калита нагадує, що, маючи можливість доступу у мережу інтернет, діти чи внуки можуть

Художник з Тернопільщини, якого Британія внесла до списку «Сто геніїв сучасності»

Художник з Тернопільщини, якого Британія внесла до списку «Сто геніїв сучасності»Прокоментуй!

Він народився на Тернопільщині в селі Москалівка в родині відомого на всю округу ткача. За радянських  часів за свою творчість був під постійним «прицілом» КГБ. У 1988 році національна Спілка художників відмовлялася офіційно визнати його творчість, хоча на той час він мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР. В кінці 1980-х роках емігрував

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі