Карантин через грип виправданий: заступниця міністра охорони здоров’я


Опубліковано: 31.01.2016 в 14:24

gryp

Олександра Павленко, перший заступник міністра охорони здоров’я, каже, що в Україні немає фальшивого препарату «Таміфлю»

Тетяна Трощинська: Скільки смертей зафіксовано?

Олександра Павленко: Ми вирішили створити оперативний штаб, тому будемо інформувати частіше. На сьогоднішній день зафіксовано близько 3 мільйонів хворих в Україні. З них майже 8% вже перехворіли грипом. Хворі — це, переважно, діти: близько 65%. На всій території України сьогодні зафіксовано 155 смертей через грип. Останні 3-4 роки не було такої смертності, тому  що не було такої серйозної епідемії грипу. Якщо порівнювати з 2009-2010 роком, то в ті роки кількість смертей була набагато більшою. —

Проблема в тому, що люди звертаються до професійних лікарів достатньо пізно. Третина летальних випадків говорить про те, що люди взагалі не зверталися за медичною допомогою. Тобто проблема в тому, що люди не звертаються до лікарів, не цікавляться своїм здоров’ям, не вакцинуються. Не можна говорити, що зараз якийсь жорстокий грип, проблема в тому, що треба ставитися до свого здоров’я уважніше.

Тетяна Трощинська: Наскільки карантин є виправданим?

Олександра Павленко: Звичайно, карантин є виправданим, адже спілкування треба обмежувати. Це абсолютно логічно для кожної сім’ї, коли хворіє одна дитина, то треба обмежити і гостей, і перебування в публічних місцях. Карантин завжди є виправданий, особливо, для дітей.

Тетяна Трощинська: Що ви можете сказати з приводу фальсифікації препаратів та ситуацію з «Таміфлю»?

Олександра Павленко: Препарат «Таміфлю»  був завезений в Україну, і свого часу ми мали  його залишки, які зараз перебувають у використанні Укрвакцини, це підприємство Міністерства охорони здоров’я. Вони втратили строк дії, і ми не можемо їх використовувати. Попри всю інформацію, яка розповсюджувалася цього і минулого тижня, мушу повідомити, що жодна прострочена упаковка «Таміфлю» не покинула наші склади Укрвакцини. Лише невелика частина, більше 2 тис., які мають строк придатності до липня 2016 року, була пропорційно розподілена між областями. Разом з тим тривали перемовини, і ми отримали гуманітарну допомогу. Зараз будуть розвозити інші препарати, які Україна отримала в якості гуманітарної допомоги.

Щодо фальсифікацій. Минулого тижня ми обговорювали з Державною лікарською службою, що зараз тривають інформаційні війни між виробниками та реалізаторами препаратів через те, що сезонні захворювання — це хороший період для продажів. Почали розповсюджувати листівки із неправдивою інформаціє про те, що деякі препарати є фальсифіковані.

Державна лікарська служба фіксує всі подібні випадки і на сьогоднішній день фальсифікатів серед препаратів групи, які працюють із грипом, не зафіксовано.

Тетяна Трощинська: Розкажіть, будь ласка, детальніше, про MediCrime.

Олександра Павленко: MediCrime — це конвенція Ради Європи про підроблення медичних продуктів та інші злочини в сфері, що пов’язані з охороною здоров’я. Все ж таки особлива увага там приділяється саме фальсифікації. В Україні з 2016 року вступила в дію відповідна конвенція, але Україна багато чого зробила і до вступу цієї конвенції в силу. Адже ми були однією з перших країн, які у 2010 році почали цей шлях до підписанні. І насправді, чекали, коли вона вступить в силу, адже потрібно було, що приєдналися ще декілька країн. Для того, щоб відбулася міжнародна спільнота по протидії фальсифікації треба певна кількість країн, які будуть між собою співпрацювати.

Були внесені зміни в адміністративний кодекс. Багато підзаконних нормативних актів з’являлося  з приводу призупинення обігу фальсифікованих лікарських засобів. Зараз можу перераховувати багато нормативів, що були введені до 2016 року.

hromadskeradio.org

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2016  скликає тернополян на майдан

ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ-2016 скликає тернополян на майданПрокоментуй!

 26 червня на Театральному майдані у Тернополі  відбудеться справжнє спортивне свято – Олімпійський день-2016. У програмі заходу:  

В період Зелених Свят та святкування Дня конституції послуги ПриватБанку будуть доступні онлайн в цілодобовому режимі 24/7

В період Зелених Свят та святкування Дня конституції послуги ПриватБанку будуть доступні онлайн в цілодобовому режимі 24/7Прокоментуй!

У період святкування Святої Трійці та Дня Конституції усі сервіси ПриватБанку будуть доступні клієнтам в онлайн режимі 24/7/365. Функціонуватимуть більшість дистанційних сервісів, термінали самообслуговування та банкомати, проте надання

Оплатити за спожитий природній газ тернополяни можуть у новому розрахунковому центрі

Оплатити за спожитий природній газ тернополяни можуть у новому розрахунковому центріПрокоментуй!

30 травня відбулося відкриття нового розрахункового центру для здійснення оплати за спожитий природній газ у Тернополі. Тепер споживачі м. Тернополя та Тернопільського району можуть здійснити  оплату за використаний

Щоб подати показники за спожитий газ, зареєструйтеся в «Особистому кабінеті»

Щоб подати показники за спожитий газ, зареєструйтеся в «Особистому кабінеті»Прокоментуй!

Інженер-програміст ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз»  Олександр Калита нагадує, що, маючи можливість доступу у мережу інтернет, діти чи внуки можуть

Художник з Тернопільщини, якого Британія внесла до списку «Сто геніїв сучасності»

Художник з Тернопільщини, якого Британія внесла до списку «Сто геніїв сучасності»Прокоментуй!

Він народився на Тернопільщині в селі Москалівка в родині відомого на всю округу ткача. За радянських  часів за свою творчість був під постійним «прицілом» КГБ. У 1988 році національна Спілка художників відмовлялася офіційно визнати його творчість, хоча на той час він мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР. В кінці 1980-х роках емігрував

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Грудень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі