25 років на службі людям


Опубліковано: 30.12.2015 в 11:29

ovacii

21 грудня виповнюється 25-а річниця державної служби зайнятості України, працівники якої щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту та зайнятості населення, допомагають людям у скрутний час їх тимчасового безробіття, повертають до продуктивної зайнятості. Одна з головних засад роботи служби з клієнтами – адресний підхід у наданні соціальних послуг, виходячи з індивідуальних потреб, вимог та можливостей шукачів роботи і роботодавців.

ІСТОРІЯ

В умовах переходу до ринкових відносин Рада Міністрів УРСР прийняла постанову від 21 грудня 1990 року № 381 “Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР”, реорганізувавши існуючу службу з працевлаштування в Державну службу зайнятості, а в березні 1991 року було прийнято Закон України “Про зайнятість населення”, який став правовою основою її діяльності. З 2001 року в Україні запроваджено захист від безробіття на страхових засадах – створено Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Днем народження Тернопільської обласної служби зайнятості є 15 січня 1991 р. Відповідно до рішення виконкому обласної Ради народних депутатів на базі відділу облвиконкому з трудових ресурсів та в результаті реорганізації госпрозрахункового центру та бюро з працевлаштування, перенавчання і профорієнтації населення було створено обласну службу зайнятості відділу з праці та соціальних питань облвиконкому. Невдовзі обласна служба зайнятості стала функціонувати як окрема структура у складі обласного, Тернопільського міського та 15 районних центрів зайнятості. Директором обласного центру зайнятості з перших днів його організації було призначено Бориса Довжука, який обіймав цю посаду 17 років. З червня 2010 року Тернопільський ОЦЗ очолюю я.

У перший тиждень липня 1991 року 66 громадян зареєстрував Тернопільський міський центр зайнятості. В інтерв’ю газеті “Вільне життя” за 9 липня 1991 р. директор Тернопільського міського центру зайнятості Павло Хориняк розповів: “63-ом з них ми дали направлення на вільні робочі місця і вакансії або консультації з приводу їх праці, а ось 3-ох визнали безробітними. Це вивільнені працівники з числа спеціалістів і службовців, яким через брак вакансій наша служба не змогла запропонувати підходящої роботи”.

Одразу після створення Тернопільського міського центру зайнятості почав працювати відділ з обслуговування населення Тернопільського району, який очолювала нині вже покійна Віра Стадник.

У липні 1992 року був створений Підгаєцький районний центр зайнятості.

2001 року підписано наказ ОЦЗ про створення Тернопільського районного центру зайнятості. Директором було призначено Ігоря Кондиру.

У червні 2009 року Тернопільський міський та Тернопільський районний центри зайнятості об’єднали у Тернопільський міськрайонний центр зайнятості, який сьогодні очолює Анатолій Куриляк.

Вагомий вклад у становлення та розвиток обласної служби зайнятості внесли працівники, які працюють з дня створення служби до сьогодні – заступник головного бухгалтера ОЦЗ Зеновія Бащук, заступник директора ОЦЗ Олександра Островська, колишній директор Борщівського РЦЗ а тепер начальник відділу обласного центру зайнятості Валентина Нікуліна, начальники відділів ОЦЗ Степан Ваврикович, Андрій Стадник, Наталя Косенко, Руслан Михалків, Тетяна Білінська, Наталя Брич, директори районних центрів зайнятості Богдан Дубінський (Бережани), Марія Мандзюк (Борщів), Антон Череватий (Гусятин), Наталія Куц (Теребовля), Наталя Ванжула (Шумськ).

Значна заслуга в формуванні служби зайнятості Тернопільщини належить і колишньому заступнику директора ОЦЗ Степану Хабі, плеяді директорів районних ЦЗ: Оресту Починку (Чортків), Євгену Джусу та Миколі Вознюку (Теребовля), Зеновію Пушкару (Підгайці), Тарасу Пивощуку (Бучач), Івану Мегедину (Заліщики), Володимиру Марцинюку (Збараж), Петру Рудику та Петру Вовчуку (Зборів), Людмилі Фруміні (Ланівці), Володимиру Приймі (Підволочиськ), Павлу Хориняку (м.Тернопіль).

Уже немає серед нас директорів районних центрів зайнятості, які працювали чи не з перших днів нашої служби: Миколи Глембіцького (Монастириська), Василя Виштикалюка (Шумськ), Петра Пахольчука (Кременець), Степана Макара (Бучач), Марії Дорош (Козова), Євгенії Мисюк та Павліни Довгалюк (Ланівці), але пам’ять про них живе…

ДОСЯГНЕННЯ

За 25 років діяльності служби зайнятості сформовано законодавство про зайнятість, запроваджено загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, створено системи професійної орієнтації та професійного навчання безробітних, соціального партнерства та кадрового забезпечення, потужну матеріально-технічну базу, впроваджено сучасні інформаційні технології. Сформовано висококваліфікований колектив професіоналів.

Справжнім “ноу-хау” для служби стала Єдина технологія обслуговування незайнятого населення, на роботу за якою з 2000 року до кінця 2002 перейшли всі центри зайнятості Тернопілля. Це дозволило на високому рівні організувати роботу центрів зайнятості з обслуговування населення та роботодавців, підвищити якість наданих соціальних послуг та продуктивність праці. З 2003 року засобами Єдиної інформаційно-аналітичної системи, що базується на сучасних Інтернет-технологіях, створено єдиний інформаційний простір про вакансії та пропозицію робочої сили, відтак розширилась зона пошуку роботи та необхідних працівників не лише в межах району, області, а й країни в цілому. З впровадженням цих інноваційних технологій можна впевнено говорити про розвиток системи соціальних послуг нового покоління.

Зараз усі процеси в службі комп’ютеризовані, діють спеціалізовані інформаційно-довідкові Інтернет-портали, про вакансії можна дізнатися і за допомогою безкоштовних телефонних дзвінків.

Упродовж діяльності служби суттєво поліпшено умови отримання послуг клієнтами центрів зайнятості, зміцнено матеріально-технічну базу служби зайнятості Тернопілля. Якщо на початку її діяльності, в 1991 році, центри зайнятості тіснилися в пристосованих орендованих приміщеннях, де дошкуляли тіснота, незручності та черги на прийом до спеціалістів, то останніми роками придбано, реконструйовано чи побудовано нові приміщення соціального призначення в Бережанах, Кременці, Борщеові, Заліщиках, Збаражі, Ланівцях, Підгайцях, Чорткові. У Тернополі в 2009 році став до ладу Будинок праці, в якому розташувалися обласний та Тернопільський міськрайонний центри зайнятості. Ведено в дію нові приміщення Підволочиського, Козівського та Шумського РЦЗ.

Приміщення центрів зайнятості є доступними для людей з особливими потребами, обладнано пандусами, встановлені кнопки виклику фахівців ЦЗ.

У віддалені сільські загальноосвітні навчальні заклади виїжджають пересувні мобільні центри зайнятості та мобільні центри професійної орієнтації.

За неповних 25 років послугами Тернопільської обласної служби зайнятості, скористалися майже 1,6 мільйона громадян (з урахуванням тих, які зверталися повторно). За направленнями центрів зайнятості області 97 тисяч безробітних отримали першу в житті чи іншу професію (спеціальність), що були актуальними на ринку праці. Вдалося працевлаштувати 474 тисячі незайнятих громадян. Щоб отримати суспільну користь та надати пошуковцям роботи додатковий заробіток при відсутності постійного місця праці, центри зайнятості Тернопілля до тимчасових робіт залучили більше 105 тисяч осіб.

СУЧАСНІСТЬ

Політичні та соціально-економічні процеси, що відбуваються зараз в державі, негативно впливають і на ринок праці Тернопільської області. Характерними тенденціями є зменшеннясередньооблікової кількості штатних працівників, зменшення рівня зайнятості, зростання рівнябезробіття, наявність заборгованості з виплати заробітної плати, зменшення кількості роботодавців, які інформують службу зайнятості про вакансії, недостатня кількість вакансій з гідними умовами та оплатою праці та інші фактори.

Нині на вирішення проблем зайнятості також негативно впливають загострення фінансово-економічної кризи, анексія Криму, війна на сході України.

Особливу увагу фахівці служби звертають на обслуговування нових категорій клієнтів – це внутрішньо переміщені особи та демобілізовані воїни-учасники антитерористичної операції.

Висловлюю велику вдячність всім працівникам Тернопільської обласної служби зайнятості за працю, терпимість, бажання допомогти кожному, хто потребує допомоги при пошуку роботи.

Особливо хочу зазначити, що при таких складних умовах на ринку праці в поточному році вдалось досягнути вагомих результатів діяльності та закріпити позитивні тенденції працівниками Бучацького, Лановецького, Підволочиського, Чортківського, Кременецького та Теребовлянського районних центрів зайнятості.

 

Час летить невпинно. Сьогодні центр зайнятості — це служба, якій довіряють. Кожного дня сюди звертаються люди, які потребують не лише соціального захисту, працевлаштування, а й чуйного та уважного ставлення. За роки діяльності служби сформовано колектив кваліфікованих працівників, які допомагають людям і словом, і ділом. Більше 450 фахівців роблять усе можливе, щоб шукачі роботи знаходили надійних та відповідальних роботодавців, а роботодавці  – сумлінних і кваліфікованих працівників.

До речі, державна служба зайнятості – на сьогодні єдина в українському суспільстві установа, яка на засадах соціального страхування безкоштовно надає широкий спектр послуг громадянам щодо забезпечення їх роботою та роботодавцям – у забезпеченні робочою силою.

Для досягнення максимального ефекту при обслуговуванні населення та роботодавців служба зайнятості Тернопільщини тісно співпрацює на обласному та місцевому рівнях з органами влади, місцевого самоврядування, роботодавцями, профспілками, громадськими організаціями, волонтерами та іншими соціальними партнерами, яким щиро дякую за підтримку і розуміння.

Служба зайнятості також є одною з наймобільніших державних установ, яка постійно вдосконалюється, шукає нові підходи в роботі з громадянами та роботодавцями. Розглядаються шляхи та можливості запровадження вітчизняних та європейських практик забезпечення зайнятості населення, удосконалення інституційного забезпечення розвитку ринку праці, механізми сприяння молодіжній зайнятості, розвитку професійних кваліфікацій працівників як основи ефективної співпраці роботодавців та служб зайнятості.

В перспективі — модернізація служби зайнятості у Національну агенцію зайнятості.

Користуючись нагодою, щиро вітаю ветеранів нашої служби, які доклали чимало зусиль, практичного досвіду і сумління для становлення центрів зайнятості на Тернопільщині, вітаю усіх працівників та соціальних партнерів з 25-ою річницею створення державної служби зайнятості, бажаю всім міцного здоров’я, миру, добра.

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі