14 добрих різдвяних історій, які обов’язково потрібно прочитати своїм дітям


Опубліковано: 23.12.2015 в 17:44

rizdvo

Нaближaються різдвяні святa, а з ними і кaнікули. Ці вeсeлі дні мoжуть стaти нe тільки чaсoм, прoвeдeним біля eкрaну. Щoб зблизитися з дітьми, пoчитaйтe їм твoри прo Різдвo. Нeхaй мaлятa зрoзуміють спрaвжній зміст

цьoгo святa, співпeрeживaють гoлoвним гeрoям, нaвчaться дaрувaти і прoщaти. A дитячa фaнтaзія крaще будь-якoгo рeжисeрa втілить у життя пoчутя істoрії.

1. О’Генрі «Дари волхвів»

«… Я тут розповіv вам нічим не примітну історію про двох дурних дітей з восьмидоларової квартирки, які найбільш немудрим чином пожертвували одне для одного своїми найбільшими скарбами. Але нехай буде сказано в повчання мудрецям наших днів, що з усіх дарувальників ці двоє були мудрими. З усіх, хто підносить і приймає дари, істинно мудрі лише подібні їм ». Це зворушлива розповідь про цінність подарунка, незалежно від його ціни; ця історія про важливість самопожертви в ім’я любові. Молода сімейна пара виживає на вісім доларів на тиждень, а на носі Різдво. Делл плаче від відчаю, бо не може купити коханому чоловікові подарунок. За багато місяців вона змогла заощадити всього долар вісімдесят і вісім центів. Але тут вона згадує, що у неї просто шикарне волосся, і наважується його продати, щоб подарувати чоловікові ланцюжок для його фамільного годинника. Чоловік, який увечері побачив свою дружину, здається, дуже засмутився. Але він засмутився не тому, що його дружина стала схожа на десятирічного хлопчика, а від того, що продав свій золотий годинник, щоб подарувати найкрасивіші гребені, на які вона задивлялася кілька місяців. Здається, Різдво не вдалося. Але ці двоє плакали не від печалі, а від любові один до одного.

2. Свен Нордквіст «Різдвяна каша»

«Одного разу, давним-давно, була діло – забули піднести гномам кашу. І гном-батько так розлютився, що весь рік у хаті траплялися нещастя. Треба ж, як його пробрало, адже він насправді такий добряк! »Гноми прекрасно уживаються з людьми, допомагають їм вести господарство, піклуються про тварин. А від людей багато чого й не вимагають – на Різдво піднести їм особливу різдвяну кашу. Але от біда, люди зовсім забули про гномів. А тато-гном страшенно розсердиться, якщо дізнається, що частування цього року не буде. Як же поласувати кашею і не попастися на очі власникам будинку?

3. Свен Нордквіст «Різдво в будиночку Петсона»

«Петсон з Фіндусом мовчки пили каву і дивилися на свої відображення у вікні. На вулиці було зовсім темно, а на кухні зовсім тихо. Така тиша настає, коли щось не виходить зробити так, як хотілося ». Це чудовий твір про дружбу і підтримку в скрутну хвилину. Петсон і його кошеня Фіндус живуть дружно і вже починають готуватися до Різдва. Але ось трапилася халепа – Петсон випадково пошкодив ногу і вже не зможе закінчити всі справи. А в будинку, як на зло, скінчилася їжа і дрова для грубки, та ще й ялинку не встигли поставити. Хто ж допоможе друзям не залишитися голодними і самотніми на Різдво?

4. Джанні Родарі «Планета новорічних ялинок»

«Гроза дійсно почалася. Тільки замість дощу з неба посипалися мільйони різнобарвних конфетті. Вітер підхоплював їх, кружляв, розносив у всі сторони. Складалося повне враження, що прийшла зима і зайнялася сніжна завірюха. Однак повітря залишалося теплим, напоєним різними ароматами – пахло м’ятою, анісом, мандаринами і ще чимось незнайомим, але дуже приємним ». Маленькому Маркусу виповнилося дев’ять років. Він мріяв отримати від діда в подарунок справжній космічний корабель, але дідусь чомусь подарував йому іграшкову конячку. Ну що він малюк, щоб грати з такими іграшками? Але цікавість узяла своє, і ввечері Маркус сів на конячку, яка виявилася … космічним кораблем. Маркус потрапив на далеку планету, де всюди росли новорічні ялинки, жителі жили по особливому новорічному календарю, самі рухалися тротуари, в кафе подавали смачні цеглу і дріт, а для дітей придумали спеціальний палац «Бий-ламай», де вирішували все трощити. Все б добре, але от тільки як повернутися додому? ..

5. Ганс Християн Андерсен «Дівчинка з сірниками»

«У холодний ранковий час, в кутку за будинком, як і раніше сиділа дівчинка з рожевими щічками і усмішкою на вустах, але мертва. Вона замерзла в останній вечір старого року; новорічне сонце освітило маленький труп … Але ніхто і не знав, що вона бачила, в якому світлі піднеслася, разом з бабусею, до новорічних радощів на небо! »На жаль, не всі казки закінчуються щасливо. І цю неможливо читати без сліз. Хіба може так бути, щоб дитина в переддень Нового року тинялася вулицями в надії продати хоч один сірник. Вона гріла маленькі пальчики, а тіні від крихітного вогника вимальовували сцени щасливого життя, яке вона могла бачити через вікна інших людей. Ми навіть не знаємо імені малятка – для нас вона завжди буде дівчинкою з сірниками, яка через жадібність і байдужість дорослих, полетіла на небо.

6. Чарльз Діккенс «Різдвяна пісня в прозі»

«Це радісні дні – дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні у всьому календарі, коли люди, немов за мовчазною згодою, вільно розкривають один одному серця і бачать у своїх ближніх, – навіть у незаможних і знедолених, – таких же людей, як вони самі ». Цей твір став улюбленим не для одного покоління. Ми знаємо його екранізацію «Різдвяна історія». Це історія жаднюги Ебенізера Скруджа, для якого немає нічого важливішого грошей. Йому є чужим співчуття, милосердя, радість, любов. Але все має змінитися напередодні Різдва … У кожному з нас живе маленький Скрудж, і так важливо не упустити момент, відкрити двері для любові і милосердя, щоб цей скнара повністю не опанував нами.

7. Кетрін Холаберт «Ангеліна зустрічає Різдво»

«В небі запалилися яскраві зірочки. Білі пластівці снігу тихо падали на землю. У Ангеліни був чудовий настрій, і вона раз у раз приймалася танцювати на тротуарі, на подив перехожих ». Маленька мишка Ангеліна з нетерпінням чекає Різдва. Вона вже запланувала, чим буде займатися вдома, тільки от помітила у вікні самотнього сумного містера Белла, якому нема з ким зустрічати свято. Мила Ангеліна вирішує допомогти містеру Беллу, але вона і не підозрює, що завдяки своєму доброму серцю знайде справжнього Санта Клауса!

8. Сьюзан Войцеховски «Різдвяне диво містера Тумі»

«Ваша вівця, звичайно, гарненька, але моя овечка була ще і щасливою … Вони ж були поруч з немовлям Ісусом, а це для них таке щастя!» Містер Тумі заробляє тим, що займається різьбою по дереву. Колись він посміхався і був щасливий. Але після втрати дружини і сина став похмурим і отримав прізвисько від сусідських дітей містер Угрюмов. Одного разу напередодні Різдва до нього постукала вдова з маленьким сином і попросила зробити їм різдвяні фігурки, оскільки свої вони втратили після переїзду. Здавалося б, що такого в звичайному замовленні, але поступово ця робота змінює містера Тумі …

9. Микола Гоголь «Ніч перед Різдвом»

«Пацюк роззявив рота, подивився на вареники і ще більше роззявив рота. Тоді вареник виплеснув з миски, ляснув в сметану, перекинувся на другий бік, підскочив вгору і якраз потрапив йому в рот. Пацюк з’їв і знову роззявив рота, і вареник таким ж порядком відправився знову у рот». Давно полюбилися твір і дорослим, і дітям. Дивовижна історія про вечори на хуторі біля Диканьки, яка лягла в основу фільмів, мюзиклів і мультиків. Але якщо ваша дитина ще не знає історію Вакули, Оксани, Солохи, Чуба та інших героїв, а також не чула про те, що чорт може вкрасти місяць, і які ще дива творяться в ніч перед Різдвом, варто присвятити кілька вечорів для цієї захопливої історії .

10. Федір Достоєвський «Хлопчик біля Христа на ялинці»

«Хлопчики ці і дівчатка всі були всі такі ж, як він, діти, але одні замерзли ще у своїх кошиках, в яких їх підкинули на сходи …, інші задихнулись від виховного будинку, треті померли у висохлими грудьми своїх матерів .., четверті задихнулись у вагонах третього класу від смороду, і всі вони тепер тут, всі вони тепер як ангели, всі біля Христа, і він сам посеред них, і простягає до них руки, і благословляє їх та їхніх грішних матерів … »Це непростий твір, без пафосу і прикрас автор правдиво малює бідняцьке життя. Батьки повинні будуть багато пояснювати, адже, слава Богу, наші діти не знають таких позбавлень, як головний герой. Маленький хлопчик замерз від холоду і знемагає від голоду. Його мати померла в якомусь темному підвалі, а він шукає шматочок хліба в переддень Різдва. Хлопчик, напевно, вперше в житті бачить інше, щасливе життя. Тільки вона там, за вікнами у забезпечених людей. Хлопчик зміг потрапити на ялинку до Христа, але після того, як замерз на вулиці …

11. Марко Черемшина «Сльоза»

«Різдвяний ангел почав літати від хати до хати з дарунками на крильцях … Маруся лежить на снігу, замерзає небога. Порятуй її, ангеле! »Це коротке оповідання не залишить байдужими ні дорослих, ні дітей. На одній сторінці помістилося ціле життя бідної сім’ї. Мама Марусі важко захворіла. Щоб не дати матінці померти, маленька дівчинка йде в місто за ліками. Але різдвяний мороз не шкодує дитини, а в діряві чоботи немов на зло сипле сніг. Маруся вибилася з сил і тихо вмирає на снігу. Єдина її надія на останню дитячу сльозу, яка дивом впала на щоку різдвяного ангела …

12. Михайло Коцюбинський «Ялинка»

«Коні, брьохаючись по заметах та по кучугурах, потомились і стали. Василько заблудивсь. Йому було голодно й страшно. Він заплакав. Навкруги вила хуртовина, бурхав холодний вітер та крутив снігом, а Василькові згадалась тепла, ясна батькова хата…» Глибокий, драматичний, проникливий твір. Він не залишить байдужим жодного читача, а інтрига не дасть розслабиться до самого кінця. Колись малому Васильку батько подарував ялинку, вона росла в саду і радувала хлопчика. А сьогодні, на святвечір, батько продав ялинку, бо родині дуже-дуже потрібні були гроші. Коли зрубали ялинку, Васильку здавалося, що вона ось-ось заплаче, а сам хлопчик нібито втратив дорогу людину. Але Васильку довелося ще й відвезти ялинку в місто. Дорога йшла через ліс, різдвяний мороз тріщав, сніг засипав всі сліди, і, як на зло, ще й сани поламалися. Не дивно, що Василько заблукав у лісі. Чи зможе хлопчик знайти дорогу додому, і чи буде Різдво радісним святом для його родини?

13. Лідія Підвисоцька «Казка різдвяного янгола»

«Вулицями засніженого міста літав Різдвяний Ангел. ВІН БУВ такий м’який і ніжний, весь зітканій з радості та любові. Ангел ніс у своїй торбинці цікаві різдвяні казки для слухняних, чемних дітей ». Різдвяний янгол заглянув в одну з кімнат і побачив маленького хлопчика, який бився в гарячці і хрипко дихав, а над ним, зігнувшись, сиділа дівчинка трохи старша. Ангел зрозумів, що діти – сироти. Їм дуже складно і страшно жити без мами. Але на те він і різдвяний ангел, щоб допомагати і захищати хороших дітей …

14. Марія Шкурина «Зірочка в подарунок для мами»

«Неньці більше всього на світі треба було здоров’я. Здоров’я, аби нарешті встати з ліжка і, як минулого року, взявши Ганнуcю за руку, піти на прогулянку». У маленької Ані довго хворіє мама, а доктор тільки відводить очі і сумно хитає головою. А завтра Різдво. Торік вони так весело гуляли всією сім’єю, а зараз мама навіть не може піднятися з ліжка. Маленька дівчинка згадує, що на Різдво збуваються бажання, і просить у зірочки з неба здоров’я для мами. Тільки чи почує дитячу молитву далека зірка? Різдво – це період, коли магія вступає у свої права. Привчайте своїх дітей вірити в диво, в силу любові і віри, і самим робити добро. А ці чудові історії вам у цьому допоможуть.

miridei.com

 

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі