Як псують здоров’я погані емоції


Опубліковано: 09.08.2015 в 17:15

images

Гнів, злість, лють — це ті негативні емоції, які підривають наше здоров’я. Досвід, накопичений за багато років лікарями та фізіотерапевтами, допомагає вирішити питання про те, як переживати ці негативні емоції: дати волю почуттям або спробувати стримати в собі.

Гнів, злість, лють — це ті негативні емоції, які підривають наше здоров’я. Як переживати ці негативні емоції: дати волю почуттям або спробувати стримати в собі? Фото: morguefile.com

Вважається, що переживаючи та стримуючи в собі лють, гнів та інші негативні емоції, ви ризикуєте «заробити» не тільки серцеві захворювання, але й виразку шлунка.

Та чи правда це? Щоб розібратися в цьому, поговоримо спочатку про те, які процеси запускаються в організмі за відчуття цих негативних емоцій. Відчуваючи гнів і лють, ви втрачаєте самовладання, кров приливає до обличчя, щелепи стискаються, частішає серцебиття. Почастішання серцебиття, плюс раніше «зароблені» проблеми з серцево-судинною системою (тромби, часткове закупорювання судин), призводить до підвищення кров’яного тиску.

Різкі коливання тиску не проходять без наслідків: на стінках коронарних артерій залишаються шрами. Зрозуміло, ці шрами невеликі, і один випадковий шрам не несе небезпеки, але з повторенням, коли кількість шрамів збільшується, ситуація стає ризикованою. Різкі коливання кров’яного тиску можуть приводити до відриву жирових відкладень від стінок судин і закупорюванню артерії. У разі, коли кров перестає надходити в серце — настає інфаркт, якщо тромб блокує надходження крові в мозок — настає інсульт.

Одне з досліджень, що підтверджує зв’язок між негативними емоціями, зокрема, гнівом і серцево-судинними та серцевими захворюваннями, було проведене в 2000 році американськими вченими з Університету штату Північна Кароліна. В ході дослідження 12 000 пацієнтам було запропоновано заповнити анкети. В анкетах було необхідно дати оцінку своїй схильності до гніву та подібним негативним емоціям. Через кілька років пацієнти були обстежені.

Результати показали: у тих людей, хто легко втрачає самовладання, часто відчуває гнів і роздратування, ймовірність інфаркту міокарда більше в 3 рази. Зауважимо: показники тиску крові у цих людей були в нормі. Також ученими були зроблені поправки на діабет, куріння та ожиріння учасників дослідження.

Кілька інших досліджень також підтверджують: ті люди, хто легко втрачає контроль над собою, частіше страждають від інфарктів, в порівнянні з тими, хто вміє стримувати ці емоції.

Однак у прояві негативних емоцій, крім їх частоти, також важливий фактор їх інтенсивності. Саме на це й звернув увагу вчений Г. Кейнан. На його думку, короткочасний і нечастий гнів знижує загальний рівень стресу.

Також існують дослідження, що враховують те, як саме людина виявляє гнів. Було виявлено, що чоловіки, які виявляють свій гнів конструктивно і спрямовують його на будь-які дії, менш схильні до серцевих захворювань. В той же час для жінок не було виявлено такої закономірності.

Відчуваючи гнів і лють, ви втрачаєте самовладання, кров приливає до обличчя, щелепи стискаються, частішає серцебиття, підвищується кров’яний тиск. Фото: morguefile.com

Щодо деяких експериментів, що не виявили прямого зв’язку між гнівом і серцево-судинними захворюваннями, або стримуванням емоцій і підвищеним тиском, то цьому є можливе пояснення: важко порівнювати дослідження, в яких вчені по-різному підходили до статистики та оцінок серцевих захворювань і виявлення негативних емоцій. Існує й інший варіант: важливо не просто не проявляти гнів, заганяючи його всередину себе, а звільнятися від цих емоцій.

На завершення наведемо кілька важливих висновків — результатів більшості досліджень:

  • стримування негативних емоцій менш шкодить здоров’ю, ніж їх бурхливі прояви;
  • рекомендація «випустити гнів, щоб заспокоїтися» не виправдана: це лише посилює гнів і агресію;
  • часті спалахи гніву згубні для здоров’я;
  • ситуація, коли в гніві людина виправдовує власні дії, перекладаючи вину на інших, є особливо небезпечною. Практично в усіх випадках це призводить до серйозних проблем із серцем.

 

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі