Як зробити роботу за комп’ютером безпечнішою для здоров’я


Опубліковано: 04.09.2015 в 11:31

komp

У наші дні комп’ютер став звичним і майже найбільш необхідним предметом у будинку. Проте всім відомо, що навіть кілька годин, проведених за комп’ютером, впливають на наше здоров’я не найкращим чином.

«Наслідками» роботи за комп’ютером є:

Як зробити роботу за комп’ютером безпечною для здоров’я. Фото: YOSHIKAZU TSUNO/AFP/Getty Images

— «комп’ютерний зоровий синдром» — затуманення зору, печіння або біль в області очей, відчуття піску під повіками тощо — більшість користувачів комп’ютерів стикалися з подібними неприємними відчуттями, що були викликані значним зоровим навантаженням. Слід пам’ятати, що гранично допустимий рівень зорового навантаження залежить від віку користувача, його стану здоров’я, тривалості проведення часу за монітором і того, наскільки правильно організоване робоче місце. Особливо обережним у цьому слід бути тим, хто має проблеми із зором: робота за комп’ютером може сприяти прогресуванню захворювання.

Пам’ятайте: додаткова напруга на зір створюється також за рахунок неправильно налаштованої яскравості монітора і невдало підібраного розміру шрифту. Встановлено, що шрифт Verdana є оптимальним для читання. А ідеальний розмір комп’ютерного шрифту — 10–12 пунктів.

синдром зап’ястного каналу (тунельний синдром) проявляється при тривалій роботі за комп’ютером, коли людина довгий час виконує монотонні рухи рукою, наприклад, користується комп’ютерною мишкою. Синдром зап’ястного каналу проявляється в болях, поколюванні й онімінні в області зап’ястя, але також можуть з’явитися болі в кисті та пальцях. З часом це може привести до пошкоджень суглобів і зв’язок кисті, а також RSI (repetitive strain injury — хронічного захворювання кистей рук).

Робота на клавіатурі створює велике навантаження не тільки на м’язи кисті, а й на подушечки пальців, на яких зосереджені безліч нервових закінчень.

синдром хронічної втоми — вплив електромагнітного випромінювання. Вплив протягом тривалого проміжку часу джерел слабкого електромагнітного випромінювання є небезпечним. Крім аудіо-, відео- та побутової техніки, до таких джерел належить комп’ютер.

Синдром зап’ястного каналу проявляється при тривалій роботі за комп’ютером, коли людина довгий час виконує монотонні рухи рукою, наприклад, користується комп’ютерною мишкою. Фото: morguefile.com

І якщо слабке електромагнітне випромінювання від МХП-печей діє 1–5 хвилини, то випромінювання від комп’ютера, що має два таких джерела — монітор і системний блок — більш небезпечне.

Потужними джерелами такого випромінювання є бічні та задні стінки монітора. І хоча існують норми з обмеження потужності випромінювання моніторів, але повністю вирішити цю проблему все ж не вдається: якщо на лицьову частину екрану можна нанести якісне захисне покриття, то задня та бічні панелі залишаються потужними джерелами випромінювання.

Наслідками такого впливу може бути синдром хронічної втоми, дратівливість, вплив на нервову, імунну, статеву та ендокринну систему. Людина все частіше відчуває себе втомленою, починаються проблеми з пам’яттю, порушується сон тощо.

застій крові в області малого тазу, радикуліт і остеохондроз виникає внаслідок тривалого перебування в сидячому положенні. Робота за комп’ютером викликає напругу в м’язах шиї, голови та спини, викривлення хребта.

Як убезпечити себе від наслідків роботи за комп’ютером?

1. Облаштуйте правильне робоче місце. Стіл, на якому стоїть комп’ютер, повинен знаходитися в добре освітленому місці, але на екрані монітора не повинно бути відблисків. Висота стільця повинна відповідати висоті столу.

2. Сидіть рівно, спина повинна бути прямою.

3. Екран комп’ютера повинен бути на 30° нижче рівня очей і на відстані 50 см.

4. Тривалість безперервної роботи за комп’ютером не повинна перевищувати півгодини. Через цей час потрібно відпочити, за можливістю — зробити кілька вправ на розминку кистей і пальців, спини та гімнастику для очей.

5. Намагайтеся не перевтомлюватися. Щоб уникнути постійної напруги та стресів, регулярно влаштовуйте собі відпочинок.

Якщо ви працюєте за комп’ютером вдома, в перервах можна зробити кількапростих вправ для зняття напруги:

1. Поставте ноги на ширині плечей, підніміть руки вгору. Не зрушуючи з місця ніг, поверніть тулуб вправо, потім вліво. Повторіть кілька разів.

Сидіть рівно, спина повинна бути прямою. Екран комп’ютера повинен бути на 30° нижче рівня очей і на відстані 50 см. Фото: plus.google.com

2. Ноги на ширині плечей. Витягніть руки вперед і зігніть під прямим кутом, з’єднавши передпліччя. Лікті дотикаються один до одного, кисті зчепіть в замок. Відведіть лікті вправо, потім вліво, повторіть. Спина і ноги повинні залишатися нерухомими.

3. Ноги на ширині плечей. Відведіть руки за спину, зчепіть в замок. Прогніться вперед, випряміться. Повторіть.

4. Ноги широко розставити, руки опущені. Руки з’єднати в замок і підняти вгору за голову, різко опустити руки вниз, повернутися у вихідне положення. Повторіть кілька разів.

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі