Фахівець розповів про насильство в сім’ї в стані алкогольного сп’яніння


Опубліковано: 02.12.2015 в 11:58

alko1

В українському суспільстві панує стереотип: насильство, недбале ставлення, жорстоке поводження із дітьми – це проблемвиключно кризових, матеріально погано забезпечених сімей. Втім домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти чи статусу в суспільстві.
Статистичні дані показують, що до 74% випадків сімейного насильства відбуваються у стані алкогольного сп’яніння одного або кількох членів сім’ї. Проблема боротьби з алкоголізмом і його наслідками є однією з найдраматичніших в більшості країн світу. Насильство в алкогольній родині буває: явним (фізичне і сексуальне), прихованим (психологічне), яке проявляється у залякуванні, утиску, експлуатації, деривації. Специфікою алкогольного насильства є його повторюваність та циклічність. Процес насильства проходить через три фази.
Перша фаза – фаза наростання напруги. Роздратування, агресія заповнюють психологічний простір учасників майбутньої сцени насильства, причому агресивність йде з двох сторін: з боку майбутнього гвалтівника – прямим шляхом, з боку жертви – прихованим. Жертва терпить і ретельно стримує зростання власного гніву, намагаючись зовні догодити гвалтівнику. Однак початкова покірність жертви не стільки стримує, скільки провокує акт насильства.
Друга фаза – це фаза вибуху. Гвалтівник розряджається, дозволяючи собі агресивні випади і пряме психологічне чи фізичне, або сексуальне насильство по відношенню до жертви, яка «готова» до його агресії і мимоволі прискорює інцидент. Жертва також дає розрядку в момент насильства своїм прихованим агресивним проявам, ідентифікуючи з агресором. Ця фаза насильства може тривати від декількох годин до декількох днів.
Третя фаза – це фаза «знову в любові». Напруга гвалтівника згасає і він приносить вибачення і обіцяє надалі цього не робити.
Незважаючи на важкість перенесених образ, жертва більшою мірою відчуває себе винною перед кривдником. Їй властиве почуття провини за агресивне переживання, думки і вчинки. Зазвичай жертви хворіють багатьма захворюваннями, пов’язаними зі стресом. Фактором, що сприяє фізичному захворювання, є сам тип особистості «жертви-мученика», який за природою виконуваної ролі не дбає про себе.
Насильство над дітьми — абсолютно частий випадок у неблагополучній сім’ї. У цьому немає нічого дивного, оскільки в стані алкогольного сп’яніння людина перестає адекватно реагувати на речі і гостро сприймає різні подразники. Насильство над дитиною спонукають такі прості прохання як дати поїсти чи поспати.
Діти, які виросли в алкогольних родинах, часто думають, що в насильстві винуваті вони самі. Сімейні сварки, супроводжувані фізичної агресією, роблять на дітей психотравмуючу дію і поглиблюються травмою від постійного спостереження за тим, як батьки провокують одне одного на конфлікти, шумлять, сперечаються, скаржаться один на одного. Сварки і бійки стають характерною манерою поведінки дітей і в міру дорослішання переносяться на відносини з батьками і людьми взагалі.
В алкогольній родині кожен її член душевно страждає незалежно від ролі, яку він виконує в сім’ї: гвалтівника чи жертви. І фактично насильницький стиль взаємин з іншими людьми переходить від одного покоління до іншого.
Практично всі діти, що постраждали від жорстокого поводження, пережили психічну травму, у результаті чого вони розвиваються далі із значними особистісними, емоційними і поведінковими особливостями, що негативно впливають на їхнє подальше життя. Почуваючи себе нещасливими, знедоленими, пристосовуючись до ненормальних умов існування, намагаючись знайти вихід з положення, що створилося, вони і самі можуть творити насильство.
Необхідно зазначити, що вчинення насильства у стані алкогольного сп’яніння не виключає можливості особи усвідомлювати і передбачати настання шкідливих наслідків. Згідно з Кримінальним кодексом України особа, яка скоїла злочини в стані сп’яніння внаслідок уживання алкоголю, наркотичних засобів або інших одурманюючих засобів, підлягає кримінальній відповідальності.

спеціаліст І категорії
Збаразького РЦСССДМ
Луцков Володимир Іванович

Збаразький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі