У Будинку праці, що в Тернополі, відбувся брифінг


Опубліковано: 14.12.2015 в 11:41

robota

1076 осіб з обмеженою працездатністю цьогоріч скористалися послугами служби зайнятості Тернопільщини

У Будинку праці, що в Тернополі, відбувся брифінг директора Тернопільського обласного центру зайнятості Петра Химейчука за підсумками роботи служби зайнятості регіону упродовж січня-листопада 2015 року, у т.ч. з надання соціальних послуг особам з інвалідністю та учасникам АТО; а також підсумками Всеукраїнської декади зайнятості, що відбулася в області з 1 по 10 грудня 2015 року.

У брифінгу взяли участь заступник директора ОЦЗ Олександра Островська, начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Валентина Нікуліна, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Наталія Косенко, начальник відділу організації профорієнтації Тетяна Білінська, начальник відділу організації профнавчання Наталія Брич.

«За 11 місяців 2015 року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 56447 осіб, з них 35084 – мали статус безробітного, – повідомив очільник обласної служби зайнятості. – За сприяння місцевих центрів зайнятості роботою забезпечено 23357 осіб, з них 10653 безробітних. 387 отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 433 безробітних. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено майже 4,9 тисячі осіб, з них понад 1,3 тис. осіб працевлаштовано на постійні місця праці.

4154 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштівФонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершили навчання 4031 особа, із них 3685 вже працевлаштовані. Для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці тих, кому понад 45 років, 52 краянам видано безкоштовні ваучери на профнавчання».

Петро Химейчук також зазначив, що нині одним із пріоритетних завдань служби є надання соціальних послуг переселенцям та демобілізованим учасникам АТО, особам з інвалідністю.

До базових центрів зайнятості області у пошуках роботи з березня 2014-го до 3 грудня 2015 року звернулось 479 вимушено переміщених осіб. 196 переселенців працевлаштовано, з них: 3 особи – за рахунок виплати компенсацій роботодавцям у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та 1 – з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці; 26 проходили професійне навчання, 39 були залучені до тимчасової зайнятості. На 03.12.2015 на обліку ще продовжують перебувати 54 внутрішньо переміщені особи зі статусом безробітного. Для них продовжується пошук місць праці.

«За сприянням у працевлаштуванні в центри зайнятості Тернопільщини звернулися 543 демобілізованих військовослужбовці, які брали участь в антитерористичній операції, – поінформував директор обласного центру зайнятості. – Вдалося знайти роботу 83-м колишнім воїнам, з них 38 – отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності та 2 особи працевлаштовані за умови компенсації роботодавцям фактичних витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проходили професійне навчання 32 особи, 8 – брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. На 01.12.2015 на обліку перебуває 418 демобілізованих військовослужбовців, для яких продовжується пошук роботи.

Доповідач також розповів журналістам, що на 1 грудня 2015-го на обліку в місцевих центрах зайнятості перебувало 10410 безробітних. Допомогу по безробіттю отримували 8460 безробітних. Середній розмір такої допомоги становить 1208,9 грн.

«Складна політична й економічна ситуація в державі негативно впливають на ринок праці. Його основною проблемою залишається недостатня кількість вільних робочих місць і вакантних посад з гідними умовами та оплатою праці, – пояснив Петро Химейчук. – Протягом січня-листопада 5689 роботодавців Тернопілля поінформували службу зайнятості про наявність 33336 вільних робочих місця та вакансій. До слова, лише 5,1% вакантних посад були із заробітною платою, що вища за середню по області. На 1 грудня 2015 року актуальними залишалися 1444 вакансії, зокрема, для робітників – 810, для службовців – 520, для осіб, які не потребують спеціальної підготовки, – 114. На одне вільне робоче місце в середньому по Тернопіллю претендувало 7 безробітних».

Доповідач також зазначив, що у січні-листопаді 2015 року послугами центрів зайнятості Тернопільщини скористались 1076 осіб з обмеженою працездатністю. Працевлаштовано 368 осіб, з них 295 – мали статус безробітного. Для започаткування власної справи 13 безробітним з інвалідністю виплачено одноразово допомогу по безробіттю. За спрямуванням служби зайнятості 82 інваліда проходили професійне навчання, 58 – брали участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

За станом на 01.12.2015 на обліку у центрах зайнятості області перебувало 310 безробітних осіб з обмеженими фізичними можливостями. Для них продовжується пошук підходящої роботи. Однак, труднощі у працевлаштуванні зазначеної категорії громадян виникають у зв’язку з тим, що роботодавці переважно створюють для інвалідів робочі місця з низьким рівнем оплати праці.

У центри зайнятості Тернопільщини уже звернулось 7 учасників АТО з інвалідністю. З них 3 – працевлаштовано за сприяння служби зайнятості, 1-му – виплачено одноразову допомогу по безробіттю для започаткування власної справи; 4 – перебувають на обліку у центрах зайнятості. Їм продовжується пошук роботи.

Начальники профільних відділів повідомили присутнім про принципи роботи служби зайнятості з учасниками АТО та інвалідами, ознайомили з основними послугами цій категорії громадян, розповіли історії успішного працевлаштування таких людей.

Директор обласного центру зайнятості також підбив попередні підсумки Всеукраїнської декади зайнятості для осіб з інвалідністю та учасників АТО, що відбулася в області з 1 по 10 грудня 2015 року: «У рамках Декади в центрах зайнятості Тернопілля було організовано 30 семінарів, зустрічей та круглих столів з представниками органів влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, фондів, волонтерами, роботодавцями та ін., які зацікавлені у вирішенні питань реабілітації та адаптації осіб з обмеженими фізичними можливостями і демобілізованих військовослужбовців на ринку праці, надання соціальних послуг та забезпечення пільг цим людям.

Відбулось 26 семінарів та тренінгів для інвалідів, військовослужбовців та учасників АТО, на яких побувало більше 300 осіб згаданої категорії; виїзний захід з учасниками АТО, які проходять реабілітацію в Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації; 4 Дні відкритих дверей центрів зайнятості.

Фахівці служби не оминули увагою й дітей-інвалідів, які навчаються чи проходять реабілітаційний курс у спеціалізованих школах-інтернатах. Для майже 150 їх вихованців вони провели профорієнтаційні уроки, зустрічі, інтерактивні заходи.

Загалом, під час майже 80 заходів Декади зайнятості було охоплено більше тисячі осіб.

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі