ТДМУ організував літній відпочинок для студентів Луганського і Донецького медуніверситетів


Опубліковано: 11.08.2015 в 16:30

stud

У навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 3 серпня стартувала програма «Схід і Захід разом», яка була ініційована адміністрацією вишу. Лишень кілька днів тому учасники літніх шкіл зі сльозами на очах ледь попрощалися зі своїми новими друзями, як знову студенти ТДМУ тісніше здружуються із представниками вишів Східної України. Отже, з метою відпочинку, ознайомлення з життям, історичними та культурними пам’ятками Тернопілля до «Червоної калини» прибуло 19 студентів Донецького національного медичного університету імені М.Горького і 4 студентів Луганського державного медичного університету.

Доцент кафедри фармакогнозії Іванна Кернична, яка в ТДМУ відповідає за соціальну та волонтерську діяльність, розповіла, що до реалізації проекту «Схід і Захід разом» готувалися упродовж тривалого часу.

«Ми вели переговори з керівниками Луганського і Донецького медичних університетів, аби вони делегували свою молодь до нас, придумували цікаву програму. Загалом в проекті задіяно шість викладачів нашого університету, також активно допомагають і студенти ТДМУ. Зазначу, що останні ще раніше проявили себе активними громадськими діячами та волонтерами. Окрім того, що вони мають добре серце, є ще й хорошими організаторами. Хтось із наших студентів взяв на себе відповідальність за організацію щоденної ранкової зарядки, хтось проводить конкурси і тренінги. Цього тижня в програмі задіяні такі студенти, як Романія Клос, Ілліана Года, Вікторія Чорномаз, Наргіз Джавадова, Катерина Воробець, Денис Бирюков. Оскільки бажаючих взяти участь в реалізації проекту серед молоді було багато, то ми поділили їх на дві групи. Наступного тижня до роботи приступить інша зміна», – зазначила Іванна Кернична.

Проект «Схід і Захід разом» в ТДМУ розпочато лише цього року, проте є всі підстави для того, аби він став доброю традицією у виші. Ця програма сприяє не тільки зміцненню стосунків між вузами, а й формуванню кола однодумців в медичній галузі, об’єднанню країни і популяризації туристичного потенціалу Тернопілля.

Учасники проекту 5 серпня відвідали Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського і поспілкувалися з його ректором – професором Михайлом Кордою. Запитуючи в молодих людей про враження від Тернополя, Михайло Михайлович наголосив на тому, що ТДМУ завжди готовий допомогти у всьому молодим людям зі Сходу.

«Ми раді бачити вас в Західній Україні. Упродовж цих двох тижнів намагатимемося показати вам якомога більше перлин нашого краю. Тернопільська область славиться чудовими краєвидами і відомими духовним християнськими святинями – Почаївської лаврою і духовним центром в Зарваниці», – розповів ректор.

Зі свого боку учасники проекту «Схід і Захід разом» розповіли, що сьогодні Донецький національний медичний університет імені М.Горького базується в Краматорську та Слов’янську, а інтерни навчаються в Маріуполі. У цьому виші сьогодні здобуває освіту 560 студентів і 120 інтернів. До сумних подій в Україні в ДНМУ налічувалося 6000 студентів, три тисячі з яких перевелися до інших університетів України, тисяча залишилися в Донецьку, приблизно 300 – виїхало до Росії. Із тисячного колективу професорсько-викладацького складу навчальний процес забезпечує 160 викладачів.

Щодо Луганського державного медичного університету, то він тепер фізично розташований у Рубіжному.

Молодь подякувала ректору ТДМУ за те, що отримали доступ до усіх навчальних матеріалів, розміщених у внутрішній системі університету Інтранет. Як зазначили студенти, це значно допомагає їм у навчанні. Окрім того, нещодавно Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського надіслав до цих двох університетів свої книги.

Студент 3 курсу Луганського державного медичного університету Владислав Опудало зазначив, що він з задоволенням взяв участь у цьому проекті, адже давно мріяв ближче ознайомитися із Західною Україною. «Дуже хотів побачити Тернопіль, Львів та інші міста. Лише пару днів тут, але вже маю багато позитивних вражень. Нас тут дуже добре прийняли і зустріли», – додав юнак.

Марія Карпович, студентка шостого курсу з педіатрії Донецького національного медичного університету імені М.Горького, зазначила, що «в майбутньому хоче пов’язати свою долю з педіатрією, але виключно в Україні. Я би з задоволенням працювала в таких напрямках, як гематологія чи неонатологія. Мені хочеться постійно розвиватися, тому читаю багато статей і наукових праць. Ми тут почуваємося, як вдома, і відчуваємо, що Україна є єдиною країною, незважаючи на різницю в побуті, культурних звичаях. Якщо нас ще раз запросять, то з задоволенням приїду до Тернополя».

Студентка шостого курсу з лікувальної справи Донецького національного медичного університету імені М.Горького Христина Пиріжкова розповіла, що приїхала на запрошення і дуже хотіла відкрити для себе Тернопіль. «Родом я з Донецька, але зараз живу в Єнакієво. Поряд розташована Горлівка – і там досить неспокійно. Звичайно, ми чуємо розриви снарядів, хоча в нас нема бойових дій. Населення вже звикло до обстрілів. І якщо бої ідуть далеко, то люди навіть не реагують на гуркіт гармат. Проте надзвичайно лякають прямі потрапляння в будинки. До речі, батьки з задоволенням відпустили мене до Тернополя. Мені дуже сподобався ваш медичний університет», – додала дівчина.

Олександр Кузякін, студент п’ятого курсу з медико-профілактичної справи Донецького національного медичного університету імені М.Горького, є головою Ради студентського самоврядування у своєму вищому навчальному закладі. В Тернополі і в Західній Україні вперше, але йому припало до душі спілкування між людьми і зоокуток в «Червоній калині». «Насправді постійно хотів побачити Західну Україну, оскільки відстань між двома регіонами велика. Для мене все тут цікаво. В нас багато заплановано поїздок, екскурсій. До речі, у Києві був вільним слухачем упродовж 6 місяців. Як тільки дізнався, що наш декан Іван Герасименко перейшов на роботу до Краматорська, то вирішив там продовжити навчання. Фактично значна частина студентів – це його вихованці. Ми його дуже любимо і поважаємо. Правду кажуть, що в навчальному процесі багато залежить від викладача і керівника факультету», – наголосив Олександр.

З першого дня перебування в НОК «Червона калина» студенти з Луганська і Донецька розпочали активний відпочинок. Вихованці ТДМУ підготували для них чимало цікавих квестів, ігор і тренінгів.

«У перший день ми організували гру «Крокодил». Наступного дня відбувся фотоквест. Студенти розділилися на чотири команди і фотографували композиції на задані теми, наприклад, «Айболить», «Рекламна пауза»… Журі оцінювало ідею і задум світлини. Окрім того, вони розповідали про себе, свій виш. Не менш цікавим був тренінг на тему своєї особистості. Та всіх дуже розчулила вправа «Нитка дружби». Кожен день у «Червоній калині» розпочинається із ранкової руханки. Звичайно, влітку не хочеться вставати рано, але після кількох вправ у всіх з’являється бадьорість і багато енергії. Нам спершу було трохи ніяково, адже до нас завітали старшокурсники, але ми швидко знайшли спільну мову і нам дуже комфортно спілкуватися. Ми сподіваємося, що ми таким чином отримаємо нових друзів і примножимо добро у світі», – поділилася враженнями студентка ТДМУ Ілліана Года.

Учасники проекту з задоволенням відвідали анатомічний музей Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, а також побували на екскурсії містом Тернополем і в музеї Соломії Крушельницької, що в селі Біла. Попереду ще півтора яскравих тижні перебування на гостинній Тернопільській землі.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

 

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі