ТДМУ відвідав ректор польського університету Йозеф Бергєр


Опубліковано: 18.09.2015 в 14:30

viz

Упродовж двох днів, 8-9 вересня, в Тернопільському державному медичному університету імені І.Горбачевського на запрошення адміністрації вишу перебував ректор Державної Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці (Польща), професор Йозеф Бергєр. Спершу високоповажний гість зустрівся із очільником ТДМУ, професором Михайлом Кордою, аби обговорити подальшу співпрацю, намітити напрямки наукового співробітництва.

«Ми раді вітати Вас в нашому університеті. Упродовж двох днів матимемо насичений графік роботи. В нашому університеті чимало науковців виявило бажання брати участь у спільних україно-польських проектах. Одним з таких спільних проектів буде дослідження епідеміології, патогенезу, клініки і профілактики бореліозу. З нашого боку уже чимало зроблено для того, аби наукова співпраця була плідною і ефективною. Зокрема ми вже провели перемовини з керівництвом лісового господарства області і маємо на сьогодні їх повне сприяння як в плані організації оглядів лісників і мисливців, так і фінансової підтримки. Саме ця категорія людей перебуває в найбільшій зоні ризику», – наголосив Михайло Корда.

Ректор Державної Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці, професор Йозеф Бергєр зазначив, що в Республіці Польща таким працівникам безкоштовно роблять щеплення від хвороби Лайма. За його словами, наукові дослідження в цьому напрямку є надзвичайно актуальними, і польський вищий навчальний заклад та ТДМУ активно співпрацюватимуть. Пан Йозеф також зауважив, що через тиждень він матиме підсумкову інформацію про науково-дослідницькі проекти Європейського Союзу і хоче бачити партнером у цих проектах Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського. «Приємним є той факт, що Україна як повноцінний учасник міжнародних наукових проектів має право брати участь на рівних правах з країнами-членами Євросоюзу. Тому ми з радістю запрошуємо ваш університет до партнерства. Незважаючи на дуже стислий термін мого перебування в Тернополі, сподіваюся добре попрацювати спільно із вашими науковцями. Впевнений, що незабаром ми зможемо спільно показати гідні наукові результати», – додав Йозеф Бергєр.

Цього ж дня відбулася зустріч ректора Державної Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ в Білій Підлясці з групами науковців ТДМУ, які будуть займатися різними спільними науковими проектами – завідувачем кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами, членом-кореспондентом НАМН України, професором Михайлом Андрейчином, доцентом кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Марією Шкільною, завідувачем курсу фтизіатрії кафедри пропедевтики внутрішньої медицини та фтизіатрії, професором Леонідом Грищуком, завідувачем кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини і фізичного виховання, доцентом Дарією Козак, асистентом кафедри внутрішньої медицини Людмилою Цибульською, доцентом кафедри медичної інформатики Дмитром Вакуленком, доцентом кафедри загальної гігієни Ольгою Сопель.

Йозеф Бергєр люб’язно запросив науковців ТДМУ в будь-який час використовувати потенціал сучасної лабораторії Державної Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ.

 

Наступного дня, 9 вересня, викладачі і студенти ТДМУ прийшли послухати лекцію Йозефа Бергєра на тему «Фізична активність і харчування молоді у різних країнах».

 

Після лекції ректор Державної Вищої школи імені Папи Іоанна Павла ІІ провів майстер-клас з приводу того, як правильно збирати дані для дослідження з напрямку «Залежність фізичної активності від типу харчування».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

 

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі