Поради медика щодо самостійного обстеження


Опубліковано: 21.10.2015 в 17:24

medycyna1

Про ризики, фактори та причини найпоширенішого захворювання серед жінок – раку молочної залози – розповіла завідувач І хірургічного відділення Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру Оксана Туманова.

В Україні щороку вперше реєструється більше 161 тис. онкологічнохворих, з яких помирає більше 85 тис. Всього по Україні на обліку в онкологічних закладах перебуває більше 961 тисячі хворих.

«Рак молочних залоз – онкологічне захворювання, яке при своєчасній діагностиці та адекватному лікуванні на сьогоднішній день може мати сприятливий прогноз і надовго продовжити повноцінне життя жінки. Однак, підступність злоякісної пухлини не тільки грудей, але і будь-яких інших органів, полягає в тому, що як раз на перших стадіях захворювання, коли ефективне лікування, помітити ріст пухлини, яка починається, самій пацієнтці вдається вкрай рідко, оскільки яскравих симптомів початковій стадії раку грудей немає», – зазначила Оксана Туманова.

Захворювання молочної залози доброякісного характеру в 25-30 разів спостерігаються частіше, ніж рак молочної залози. Ті чи ті патології виникають у 55-70% жінок.

Однією з найпоширеніших доброякісних пухлин є фіброаденома. Вона виникає внаслідок порушення розвитку часток молочної залози і проявляється як щільна рухлива пухлина з повільним ростом. Лікування зазвичай хірургічне, планове.

Ліпоми (можуть бути одиничними або множинними) – м’яко-еластичні пухлини, які розташовані в тканині підшкірної клітковини молочної залози. Лікування, як правило, проводиться у разі великих розмірів пухлини, яка спричинює косметичний дефект.

Кісти молочної залози у більшості випадків не потребують хірургічного втручання. З діагностичною метою проводиться пункція кісти, яка одночасно є і лікувальним засобом (за допомогою тонкої голки з неї витягують рідину, внаслідок чого відбувається склеювання стінок кісти). Якщо після пункції вона виникає знову або в ній виявляються папіломи, тоді показане хірургічне лікування. На практиці це зустрічається досить рідко. В подальшому проводиться консервативне лікування гормональних дисбалансів, які викликають утворення кіст.

Вузлові форми фіброаденоматозу, які називають мастопатіями, – це реакція тканини молочної залози на різні гормональні порушення в організмі. Вони можуть проявлятися по-різному, як нагрубанням молочних залоз перед менструацією, так і утворенням щільної болючої пухлини. Як каже медик, спричинити цю патологію можуть захворювання щитоподібної залози, яєчників, печінки, нервові стреси тощо. 80% пухлин цього виду не мають підвищеного ризику переродження в злоякісні. Лікування мастопатій повинно бути комплексним: починаючи від хірургічного і закінчуючи консервативним із застосуванням гормонотерапії.

«Звернення жінки до лікаря-онколога за спеціалізованою допомогою дає їй шанс і на подовження життя, і на одужання – акцентує Оксана Романівна. – Про це свідчить медична статистика і наш досвід. Виживання протягом п’яти років залежить від стадій раку. На так званій нульовій стадії, коли виявляють окремі ракові клітини, шанс вижити становить майже 98-99%, у разі раку І стадії – 90-95%, ІІ А – близько 80%, ІІ Б – 65%. У разі раку ІІІ стадії – близько 45% хворих. На ІV стадії, коли є віддалені метастази, при адекватному лікуванні виживають 15% жінок. Тож, що раніше жінка звертається по лікарську допомогу, то має більше шансів вижити. Жінки повинні пам’ятати про важливість самостійного обстеження та регулярні профілактичні медогляди.».

Витрати на лікування раку занедбаних форм дуже зростають, інколи у 25 разів. Якщо на ранніх стадіях буває достатньо хірургічного лікування, то у разі задавнених форм раку призначають комплексне лікування: хіміотерапію, опромінення, гормонотерапію, імунотерапію тощо.

Але навіть на занедбаних стадіях хворим не можна нехтувати професійною онкологічною допомогою. Лікарям завдяки спеціалізованим методам лікування часто вдається зменшити пухлину і навіть у таких випадках інколи можна виконати органозберігаючі операції. Медицина зараз на такому рівні, коли навіть на третій та четвертій стадії раку, і метастази вже далеко за межами органа (уразили легені, печінку, кістки і т. д.), при вірно підібраному комплексному лікуванні вдається значно подовжити життя хворим.

Щоб виявити недугу на ранній стадії, жінка вже після 20 років має проводити регулярне самостійне обстеження:

1) Самодіагностика – найкращий спосіб контролю над можливими змінами в молочних залозах, це проста процедура, яка займає не більше півгодини і яку слід проводити тільки 1 раз в місяць. Тривожно ощупувати себе кожен день однозначно не варто, оскільки різницю у можливих змінах виявити при частому обстеженні важче. Огляд молочних залоз слід проводити на 7-10 день менструального циклу. Щоб зручніше, легше і результативніше була самодіагностика, необхідно вести щоденник, де записувати свої спостереження, все підозріле і незвичайне. Найчастіше саме сама жінка виявляє у себе перші ознаки раку грудей.

Найбільш небезпечними періодами ризику захворювання раком молочної залози фахівці вважають 45-50 і 55-60 років. Але цей вид онкологічної пухлини нестримно молодіє, тому настороженість відносно захворювання повинна існувати у будь-якому віці!

Ознаки раку молочних залоз:

– Наявність ущільнень, припухлості в молочній залозі, на соску.

– Деформація форми грудей, зміна обрисів або структури залози.

– Втягнення соска, наявність жовтих або кров’янистих виділень із соска.

– Біль і неприємні відчуття в одній з грудей.

– Шкіра грудей в одному місці може втягуватися або зморщуватися, лущитися.

– У положенні піднятої руки може з’явитися ямочка на невеликій ділянці шкіри.

– Збільшення пахвових лімфатичних вузлів, припухлість плеча і пахвової тканини.

При виявленні яких-небудь змін в грудях, не варто панікувати, оскільки понад 50% жінок мають різні зміни в молочних залозах і не факт, що це є 100% онкологічним процесом. При підозрілих перших ознаках пухлин грудей слід негайно звернутися в спеціалізовану клініку для уточнення діагнозу.

2) Огляд у лікаря гінеколога, мамолога.

3) Мамографія – найбільш ефективний метод ранньої діагностики патології молочної залози, який дає можливість виявити пухлини розміром від 0,3 см. З метою ранньої діагностики може проводитись жінкам від 40 до 50 років – 1 раз на 2 – 3 роки, а після 50 років – 1 раз на 1 – 2 роки. Достовірність методу становить 75 – 95%.

4) Ультразвукове дослідження молочної залози дає можливість визначити структури досліджуваної тканини. До його переваг належить безшкідливість, виявлення пухлини в недоступних для рентгенівської мамографії ділянках молочної залози, диференціювання кісти та солідних пухлин тощо. Однак треба зазначити, що цей метод дає змогу виявити лише новоутворення розміром більше 1 см. Точність УЗД при діагностиці кіст становить до 98 – 100%, при діагностиці раку молочної залози – 87%.

5) Дуктографія – рентгенологічне дослідження з введенням контрастної речовини в протоки молочної залози. Цей метод є обов’язковим й високоінформативним у разі наявності патологічної секреції (виділень з соска). Дуктографія дає змогу виявити розростання в протоках (рак чи папіломатоз), встановити місце ураження та оцінити ступінь поширеності.

6)Комп’ютерна томографія уможливлює дослідити глибокі відділи молочної залози, лімфовузли; виявити розповсюдження пухлини на навколишні тканини та ураження метастазами органів грудної порожнини. Комп’ютерна томографія допомагає діагностувати пухлини, які не були виявлені під час мамографії. Мінімально діагностований розмір пухлин – 3 мм.

7) Ін’єкційно-аспіраційна біопсія проводиться за допомогою введення через шкіру тонкої голки. У 85% цитологiчнедослiдження (оцінка стану клітин організму та їх продуктивності) дає можливiсть правильно поставити дiагноз. Ця процедура не потребує анестезії, тож її можна проводити в амбулаторних умовах.

Тернопільський обласний онкодиспансер знаходиться за адресою: вул. Купчинського, 8.

Години прийому з 8.30 до 15.30 год.

В закладі діє кабінет патологіі молочної залози, рентгенкабінет, де проводять мамографію, та УЗД-кабінети. Звертатися можуть усі охочі.

За інф. прес-служби ДОЗ ТОДА

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі