На Тернопільщині відбулась декада зайнятості для осіб з інвалідністю та учасників АТО


Опубліковано: 17.12.2015 в 16:15

tmrc

У рамках Всекураїнської декади зайнятості для осіб з інвалідністю та демобілізованих учасників АТО в центрах зайнятості Тернопільщини відбулось майже 80 різних заходів

Для демобілізованих учасників антитерористичної операції, які проходять реабілітацію в Тернопільській обласній клінічній комунальній психоневрологічній лікарні, фахівці Тернопільського міськрайонного центру зайнятості провели виїзний семінар.

Під час заходу колишні воїни дізналися про послуги служби зайнятості учасникам АТО, можливості пошуку роботи, отримали інформаційні матеріали з контактами громадських та волонтерських організацій, які надають правові, психологічні та соціальні послуги.

Чоловіки задавали питання, цікавились ситуацією на ринку праці та актуальними професіями (спеціальностями), обговорювали нагальні особисті потреби.

Працівники центру зайнятості подякували колишнім воїнам за мужність, хоробрість та захист Батьківщини.

 

У Збаразькому районному центрі зайнятості було організовано семінар з соціальними партнерами на тему “Надання соціальних послуг особам з інвалідністю” за участю 14 роботодавців – приватних підприємців, керівників підприємств та заступник начальник управління соціального захисту населення Збаразької РДА Світлана Ревун.

Присутні ознайомились із послугами служби зайнятості інвалідам, із законодавчими вимогами при прийнятті на роботу осіб з особливими потребами, умовами отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при створенні нових робочих місць; дізнались про підбір кадрів на замовлення роботодавців шляхом стажування фахівців, професійного відбору персоналу із застосуванням сучасних профдіагностичних методик, організацію професійної підготовки, перепідготовки безпосередньо на робочих місцях, про порядок підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями та організацію видачі ваучерів.

 

У Шумському райцентрі зайнятості відбувся профконсультаційний захід для осіб з особливими потребами, які перебувають на обліку в центрі зайнятості за участю представників управління соціального захисту населення та соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шумської РДА.

Присутніх ознайомлено із соціальними послугами служби зайнятості інвалідам, зокрема, щодо професійного навчання за професіями, що користуються попитом на ринку праці, надання допомоги у пошуку роботи особам з обмеженими фізичними можливостями.

Шумські роботодавці зацікавились темою: «Презентація послуг, що надаються службою зайнятості, у тому числі, щодо вирішення питань зайнятості інвалідів». Відтак, під час семінару присутні були поінформовані про компенсації роботодавцям витрат у розмірі внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в разі створення нового робочого місця та працевлаштування на нього безробітних за направленням центру зайнятості; ознайомились з постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 року №696 «Про затвердження Порядку здійснення сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб».

 

У Підволочиському РЦЗ відбувся семінар з роботодавцями на тему «Формування соціальної відповідальності бізнесу». У заході взяли участь місцеві роботодавці, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість населення та інших нормативно-правових актів Сергій Дерень.

«Працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю зумовлене передусім наявністю вільних робочих місць, на які вони можуть працевлаштуватися відповідно до своїх бажань, нахилів і можливостей. Особливої гостроти питання працевлаштування інвалідів набуло в умовах теперішнього часу, коли із зони бойових дій на Сході країни повертаються учасники АТО», – зазначила директор центру зайнятості Ірина Левицька.

«Для успішного працевлаштування осіб з інвалідністю фахівці РЦЗ запроваджують ефективні підходи до співпраці з роботодавцями – Дні відкритих дверей у роботодавців, міні-ярмарки вакансій, організація громадських та інших тимчасових робіт тощо», – додала начальник відділу взаємодії з роботодавцями  Віра Мокрій.

Головний державний інспектор Сергій Дерень закцентував увагу учасників заходу на окремих аспектах Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів». Звернув увагу, що починаючи з 26 листопада 2015року набрав чинності Закон України №734-YІІІ, яким передбачені санкції для роботодавців за порушення прав мобілізованих.

Під час заходу обговорювались питання сприяння підтриманню конкурентоспроможності осіб з інвалідністю та учасників АТО на ринку праці, професійної підготовки або перепідготовки інвалідів, яка здійснюється з урахуванням медичних показань i протипоказань для наступної трудової діяльності.

У Лановецькому районному центрі зайнятості безробітним, серед яких шестеро демобілізованих учасників АТО розповіли про те, як розпочати власний бізнес.

Безробітні дізнались про головні аспекти підприємницької діяльності, напрямки розвитку малого бізнесу в Лановецькому районі; ознайомились із досвідом успішних підприємців, які раніше були клієнтами служби.

Так, колишній безробітний, а нині бізнесмена – Сергія Блозву, який з 2014 року реалізує та ремонтує комп’ютерну та офісну техніку.

Учасники заходу зацікавились можливостями започаткування власної справи за сприяння центру зайнятості, адже тут завжди можна отримати кваліфіковану консультацію спеціаліста, а також і матеріально стимулюють до самозайнятості.

 

В рамках проведення Всеукраїнської Декади зайнятості в приміщенні Тернопільського міськрайонного центру зайнятості був проведений семінар для демобілізованих учасників антитерористичної операції.

Присутні дізналися не лише про можливості працевлаштування та здобуття професії чи підвищення кваліфікації за сприяння служби зайнятості, а й про роботу Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, про яку розповів заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної допомоги та роботи з адвокатами Юрій Франків.

«Наш центр є державною установою. Безоплатна вторинна правова допомога — це правова допомога, що надається для захисту прав людини у суді за рахунок коштів державного бюджету України. Це означає, що для особи, яка звернулась до нас такі послуги центру є безкоштовними”, – зазначив Юрій Франків. – Питання захисту учасників АТО постає все гостріше. Самі військові та члени їх сімей часто не проінформовані про свої права та процедуру їх захисту. Регіональний центр забезпечує представництво інтересів особи у суді, складання документів, необхідних для захисту прав».

Також учасникам семінару було роздані буклети та інформаційні матеріали з питань медичного обстеження, лікування та реабілітації у відповідних закладах м Тернополя та по Україні.

Загалом у заході взяли участь 13 колишніх воїнів.

 

Фахівці Бучацького РЦЗ провели семінар із роботодавцями району на тему «Дієві форми співпраці центру зайнятості та роботодавців з метою збільшення кількості вакансій для працевлаштування осіб з інвалідністю, а також учасників АТО»

Присутні обговорили шляхи співпраці щодо забезпечення зайнятості згаданих категорій населення, проблеми, які при цьому виникають, можливості їх вирішення.

У підсумку заходу було наголошено, що служба зайнятості активно працює в напрямку вирішення питань соціальної підтримки учасників АТО та осіб з обмеженими фізичними можливостями та надає цілий комплекс соціальних послуг для сприяння працевлаштуванню даних категорій громадян.

 

Демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО з Козівщини запросили у райцентр зайнятості, аби разом обговорити їх потреби щодо зайнятості, реабілітації та адаптації на ринку праці, почути думки, побажання та допомогти вирішити найбільш проблемні питання.

Провідний фахівець з профорієнтації  Надія Бень ознайомила присутніх з основними напрямами роботи служби зайнятості, мета яких – працевлаштувати краян- військовиків, що повернулися із зони збройного конфлікту, розповіла про послуги служби зайнятості, зокрема, про професійне навчання, надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для започаткування власної справи, видачу ваучерів та ін.

До обговорення порушених питань долучилися головний спеціаліст відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Зоряна Когут, начальник відділу з обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення Козівської РДА Марія Крих, відповідальний виконавець мобілізаційного відділення Козівського районного військового комісаріату Степан Ящишин.

Безробітні з числа учасників АТО задали запитання, на які отримали кваліфіковані відповіді. За підсумками обговорення сторони соціального партнерства напрацювали пропозиції та рекомендації з питань подальшої співпраці для успішного повернення воїнів АТО до трудової діяльності.

Загалом, під час майже 80 заходів Декади зайнятості на Тернопільщині було охоплено більше тисячі осіб.

 

 

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі