Народні прикмети: вірити чи ні?


Опубліковано: 24.12.2015 в 17:30

pr

Народні прикмети були відомі ще в давнину. Людство не мало достатньо досвіду і даних для того, щоб характеризувати те чи інше явище. Тому люди прагнули знайти якийсь вихід. Прикмети і забобони були сформовані тільки з бажання дати пояснення якійсь конкретній події, суть якої залишалася загадковою і містичною. Так з’явилися прикмети

Народні прикмети зародились та існували разом з «народом». Тривале застосування їх на практиці дуже сприяло глибокому проникненню у свідомість. Сьогодні навіть наукові теорії і трактати не в силах вибити з розумів людей не науковий підхід до життя, який виражається в так званому передбаченні подій сьогодення (так звані прикмети).

Не існує народних прикмет. Прикмети – це мудрість конкретного народу, що проживає на певній території, яка збиралася століттями. Одне покоління її формувало й передавало нащадкам.

Часто, застосовуючи на практиці ту чи іншу народну прикмету, ми отримуємо позитивний результат. Але бувають і випадки, коли прикмети не працюють. Все залежить від ситуації.

У психологів на цей рахунок свої переконання. Справа в кодуванні моделі поведінки, яка відбувається в момент усвідомлення негативного або позитивного чинника ззовні. Людина спрямовує всі свої думки на те, що сьогодні в неї вже точно нічого не вийде. Так і відбувається. Не тому, що так повинно було бути, а тому, що ми самі себе запрограмували на «погане». А якщо прикмета нам не відома, адже тоді і «поганого» не трапляється, а якщо і трапляється, то проблема не прив’язується до факту з минулого. Отже, психологи стверджують, що коли ви помітили позитивну для вас прикмету, концентруйте на неї подумки і все у вас вийде. Плюси хороших прикмет неможна не помітити. А погані прикмети знати зовсім не обов’язково. Ось така вона психологічна теорія.
Народні прикмети – це багатий досвід зібраний людьми протягом досить тривалого часу.

Сучасна цивілізація побудована на наукових догматах, які все частіше висміюють слабо обґрунтовані причинні зв’язки між прикметою і наступним за нею подією.

Існує гіпотеза, згідно якої все наша життя від народження до смерті визначена. Це, як правило, пов’язують з релігійними уявленнями про створення всього живого. Іноді програма життя, закладена в нас, пов’язана з силою космосу. Нібито якась космічна енергія проектує нашу щоденну поведінку і, як наслідок, все наше життя.

Всі прикмети і забобони діляться на дві великі групи: погані і хороші. Цікавий факт, але людина легше і швидше всього запам’ятовує саме погані прикмети, які, відповідно, несуть з собою негативні наслідки.
Це обумовлено тим, що наша свідомість не робить акценти на «добрий» ,а от на «поганому» зупиняється і проводить його модельний аналіз. Таким чином, автоматично включається самозахист. «Хороше» не заподіє лиха, навіщо про нього багато думати, а от «погане» слід обдумати, як нам, наприклад, уникнути його наслідків. Страх плодить погані прикмети, як гриби після дощу.

Нижче наведу найбільш поширені народні прикмети.

Добрі народні прикмети

1 Якщо в будинку посуд б’ється – жди успіху і щастя. Однак зберігання розбитих тарілок і чашок суворо заборонено. Ця прикмета активно використовується на весіллях, коли для забезпечення кращого життя молодят гості після виголошеного тосту і випитого вмісту фужеру б’ють його.
2 Молода подружня пара повинна, тримаючись за одну тарілку, разом її розбити. Вважається, що буде стільки дітей, скільки буде осколків.
3 Якщо у людини по всьому тілу маленькі чорні родимки – бути їй щасливою. Особливу цінність представляють ті родимки, які відразу не видно (сховані під одягом або прикриті волоссям).
4 Якщо син пішов у матір – бути йому щасливим, а дочки – якщо у батька.
5 Новонародженого загортають у сорочку батька. Вважається, що це принесе йому удачу в житті

Погані народні прикмети

1 Птиця влетіла в будинок або б’ється об скло. Є повір’я, що у птахів живуть душі померлих людей і коли птах залітає до вас у будинок, це означає швидку смерть одного з тих, хто живе у ньому, так як мертва душа “кличе” живу людину за собою.
2 Чорна кішка перебігає дорогу. Але важливо з якого боку тварина біжить щодо вас. Якщо кішка перебіжить дорогу зліва направо перед чоловіком, це для нього до нещастя. А якщо, навпаки – до удачі. Для жінки народна прикмета діє у зворотному напрямку.
3 Сіль, розсипана по підлозі до сварок в будинку. Проте біди можна уникнути. Досить голосно засміятися або вдарити себе по лобі.
4 Повертатися, до невдачі. Якщо ви вже вийшли за поріг, постарайтеся не повернутися або після повернення скорчите в дзеркало пику.
5 Вітати з Днем народження заздалегідь небезпечно для ювіляра. Вважається, що випередження події тягне можливість її не настання, тобто смерть іменинника, до прикладу.

Вірити чи ні в народні прикмети – вирішувати кожному з нас.

infokava.com

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі