Мистецтво розв’язання конфліктів освоїли шумські безробітні


Опубліковано: 01.11.2015 в 17:01

robota

У Шумському районному центрі зайнятості відбулося чергове засідання клубу для безробітних «Я це можу!».

Тему «Мистецтво розв’язання конфліктів» учасники заходу обговорили разом із завідувачем сектору соціально-правового захисту дітей служби у справах дітей Шумської РДА Наталією Арістовою.

Вона допомогла присутнім оволодіти прийомами підвищення самооцінки і саморегуляції в процесі спілкування; розповіла, як розширити поведінковий репертуар та розвинути навички, необхідні для досягнення успіху в житті; ознайомила з основними причинами конфліктних ситуацій та шляхами їх вирішення.

«У кожної людини свій рівень сприйняття, темперамент, почуття, які залежно від віку, освіти, фаху можуть розвиватись різними темпами, за різними напрямками. У колективі такі властивості особистості працівників виражаються через сприйняття й оцінки (людини, діяльності, проблеми і т. д.). У результатіцього виникають різні позиції і погляди відносно одного й того самого об’єкта, відтак можуть бути приводом для конфліктів.

Найефективнішим методом подолання конфлікту є конструктивні переговори. Вони дають змогу дійти згоди, відкривають шлях до співробітництва сторін, що конфліктують. Цей метод використовувався з часу виникнення конфліктів взагалі, тобто з виникненням людського суспільства. Однією з найважливіших вимог під час проведення переговорів є відмова сторін від твердих позицій. Не вникаючи в інтереси один одного, згоди, звичайно, не досягають», – зазначила Наталія Арістова.

Засідання клубу відбулося у жвавій інтерактивній формі. Учасники активно обмінювалися думками щодо психологічних, обєктивних і субєктивних, ситуативних та інших причин конфліктів, зовнішніх та внутрішніх факторів, що впливають на їх розвиток; разом визначали кроки у вирішенні життєвих проблем, зокрема, пов’язаних з працевлаштуванням. Під час рольових ігор безробітні отримали досвід побудови взаємовигідних стосунків з оточуючими.

«Значно “дешевше” попередити конфлікти, ніж їх вирішувати» – переконана учасниця клубу Оксана Соловей.

«Не конфліктуйте через дрібниці! Але якщо вже виникла така ситуація, не потрібно піддаватися емоціям, знайти причину, дайте опоненту відчути свою значимість. Людям властиво відчувати свою значимість і непогрішність. Тому не загострюйте увагу на недоліках супротивників, а знайдіть у них ті якості, ті вчинки, що характеризують їх з позитивної сторони. Тим самим ви перекинете “місток” від конфронтації до примирення, зробите крок назустріч до примирення і розв’язання конфлікту.

Універсальне правило високоморальних взаємин людей – не відносьтесь до інших так, як ви не хотіли би, щоб вони відносились до вас.

Ще одне – чітко визначите свої цілі у ситуації, що склалася. Важливо памятати, що хто робить перший крок до примирення, той виграє. При цьому використовуйте прийом доброго слова, що дає нам сили, а іноді і розв’язує конфліктну ситуацію», – додала Наталія.

На засіданні слухачі постійно зверталися до особистого досвіду, організовували групові обговорення, відпрацьовували техніки, що дозволяють знижувати напругу і контролювати негативні емоції.

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі