Медико-психологічну реабілітацію у закладах області пройшло близько 200 бійців


Опубліковано: 17.08.2015 в 13:21

medycyna

Широкий комплекс реабілітаційних заходів учасники АТО отримують у центрах надання кваліфікованої медико-психологічної допомоги. Такі центри діють на базі п’яти медичних закладів, у них від початку року пройшли реабілітацію близько 200 бійців.

У рамках всеукраїнської акції «Від єдності – до незалежності» триває інспектування цих закладів виконувачем обов’язків департаменту охорони здоров’я ОДА Віктором Овчаруком.

«Таке оздоровлення для учасників антитерористичної операції триває до трьох тижнів. У центрах реабілітації працюють кваліфіковані психологи. Пацієнти проходять курс оздоровчих процедур. Загалом, в цих закладах  протягом одного періоду можуть прийняти 175 бійців, – зазначив Віктор Овчарук».

Амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу демобілізовані та учасники антитерористичної операції  можуть отримати в обласних, міських лікувально-профілактичних закладах і в 16 центральних районних лікарнях. Також цим займаються первинна ланка – сімейна медицина.

«При лікувально-профілактичних закладах утворили робочі групи та призначили відповідальних осіб з питань організації надання амбулаторної, стаціонарної, медико-психологічної допомоги демобілізованим, – продовжив Віктор Овчарук. – Керівникам цих закладів області доручено забезпечити своєчасне, повне надання невідкладної, амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, а також передбачити резерв ліжок у багатопрофільних закладах охорони здоров’я, необхідної кількості лікарських засобів та виробів медичного призначення».

Департамент охорони здоров’я ОДА спільно з департаментом соціального захисту населення підготували Програму підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів сімей загиблих під час антитерористичної операції. Вона передбачає ряд заходів щодо вдосконалення рівня надання медичної допомоги. Зокрема, із лікарями загальної практики – сімейної медицини, лікарями – терапевтами, психіатрами, наркологами області провели конференцію на тему «Психологічна реабілітація воїнів антитерористичної операції». Відтак, медики мали змогу підвищити рівень своєї кваліфікації та покращити якість надання медичної та психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції, демобілізованим військовослужбовцям, членам сімей загиблих воїнів, ветеранам війни.

Нагадаємо, за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулось 623 учасників АТО. Для проведення лікування і реабілітації учасників АТО із бюджету області закладам охорони здоров’я виділили 2 млн грн. Також із коштів у розмірі 1 млн грн, які виділили Університетській лікарні, здійснюють забезпечення медикаментами та розхідними матеріалами учасників АТО на базі даного закладу.

Довідково:

З метою координації роботи щодо надання медичної та медико-психологічної консультативної допомоги учасникам АТО та членам їх родин у департаменті охорони здоров’я працює телефонна «гаряча лінія» – (0352)25-48-76, 063 929 37 24.

Уся довідкова інформація щодо проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих розміщена на офіційному web-сайті департаменту у рубриці «Медична реабілітація осіб, що брали участь у антитерористичній операції» – http://www.doz.te.gov.ua/demobil.html.

У рубриці розміщена розроблена Дорожня карта http://www.doz.te.gov.ua/PDF/dorozhnya_karta.pdf та Пам’ятка для учасників АТО –http://www.doz.te.gov.ua/XML/270320152.htm.

Департамент охорони здоров’я ОДА проводить постійний моніторинг щодо надання зазначеної допомоги учасникам АТО, зокрема – демобілізованим.

Заклади охорони здоров’я області, у яких надають медико-психологічну допомогу бійцям АТО:

Назва закладу

Кількість ліжок

Кількість учасників АТО, які пройшли реабілітації з початку року

1

Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14, (тел. 43-57-16)

30

88

2

Тернопільський обласний наркологічний диспансер, м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14, (тел. – 43 61 47)

35

31

3

Заліщицький госпіталь ветеранів війни, м. Заліщики, вул. Шашкевича,42 (2-12-86)

10

32

4

Більче–Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації, с. Більче Золоте, Борщівський район (3-30-31)

50

29

5

Микулинецька обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації, вул. Галицька, 2, смт Микулинці, Теребовлянський район (5-14-59)

50

14

 

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі