В Тернопополі починається реалізація проекту модернізації міської інфрастуктури за підтримки ЄБРР та Фонду Е5Р


Опубліковано: 08.09.2015 в 11:26
interior gas boiler room with multiple pumps and piping

interior gas boiler room with multiple pumps and piping

Проект, на втілення якого ЄБРР виділивдесять мільйонів євро,впроваджуватимуть у Тернополівпродовж 2015-2017 років. Ці коштиінвестують в реконструкцію тамодернізацію інфраструктуритеплопостачання в Тернополі. З цією жметою комунальне підприємствоміськради отримає безповоротний грантПартнерства з енергоефективності таНавколишнього середовища в СхіднійЄвропі у сумі 5 мільйонів євро (грантовікошти не потрібно буде повертати).Початок співпраці Європейського БанкуРеконструкції та Розвитку з КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» розпочався у 2011 році.

Як пояснює заступник директора КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Богдан Миськів, хоча перемовини почалися ще в 2011 році, проект офційно стартував 3 вересня 2014 року.

Комунальне підприємство теплових мереж  «Тернопільміськтеплокомуненерго» Тернопільськоїміської ради, здійснює роботу по провадженню інноваційного проекту у співпраці з ЄвропейськимБанком Реконструкції та Розвитку (даліЄБРР), Фондом Східноєвропейського партнерства зенергоефективності  (далі фонд Е5Р) та з іншими фондами, які надають фінансову та технічну допомогу.

За правилами та принципами роботи ЄБРР, дотримуючись вимог законодавства України,кредитний договір між КП «ТМТКЕ»  та  ЄБРР набув чинності у вересні минулого рокуТоді жбуло підписано угоду про технічну допомогу підприємству з боку консультаційної компанії зФранції, фахівці якої розробили для  КП «ТМТКЕ» детальний план реалізації проекту, допомогли зоформленням тендерних документівнадали технічні консультації з врахуванням передовихтехнологій, які в даний час  використовується у ЄвропіДо речі, працю зарубіжних спеціалістівповністю оплачує Фонд технічної допомогиРазом з фахівцями підприємства консультанти зфранцузької компанії провели клопітку роботу по вибору оптимальних варіантів  реалізаціїпроектуРяд дискусій, креслень, пробних варіантів, хвилювань і нещодавно на КП «ТМТКЕ»відбулася процедура відкриття тендерних пропозицій за правилами ЄБРРПроект зацікавивбагатьох . Приїхали авторизовані представники відомих європейських виробниківвисокотехнологічного теплопостачального обладнання. На відкритті були присутніпредставники компаній з Іспанії, Швейцарії, Франції, Словаччини, України. Після остаточної оцінкипропозицій, будуть підписані  угоди та розпочаті будівельні роботи, – каже Богдан Миськів.

Впродовж 2014-2015 років фахівці з Франції, Данії, Ірландії, Німеччини, США та України шукали ефективні шляхи заощадження енергії в нашому місті. Технічні та фінансові експерти розглядали також всі можливості використання альтернативних видів палива в регіоні. Згідно до вимог ЄБРР  реорганізація системи теплопостачання має обов’язково поєднувати можливість зниження викидів вуглецю в атмосферу. Тобто спеціалісти опрацьовували не лише економічну та соціальну можливості втілити у Тернополі такий проект, а й дотримувались міжнародних стандартів щодо захисту навколишнього середовища.

Заступник міського голови Владислав Стемковський відзначає, що після реалізації проекту стане можливою реорганізація системи теплопостачання у місті. Враховуючи розміщення та ресурси Тернополя, фахівці міжнародного класу запропонували нове бачення розвитку теплової мережі, а це дозволить суттєво покращити технічний стан підприємства, покращити якість послуг та зменьшити їх собівартість.

– Ця інвестиція в міську інфраструктуру складатиме 390 мільйонів гривень, з яких третинустановлять кошти, які не потрібно повертати грант (130 мільйонів гривень). На сьогоднішнійдень основні засоби КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» є зношеними, їхня залишкова вартість до 100 мільйонів гривень. Для такого великого підприємства з його потужностями це мізер.Якщо не провести реконструкцію зараз, то через декілька років підприємству загрожують великіпроблеми, що, безумовно, позначиться і на собівартості продукції, і на якості послуг. Насьогоднішній день розроблене технічноекономічне обґрунтування, затверджене Радоюдиректорів ЄБРР, грантовою радою, які надають нам кошти на реконструкцію та модернізаціюсистеми теплопостачання в місті, – розповідає Владислав Стемковський, – Перші три рокитриватимуть так звані кредитні канікули згідно них платитимуть тільки відсотки без тілакредиту. Саме за цей період підприємство почне отримувати економічну вигоду від вкладеноїінвестиції. Ще наступні десять років повертатимуть кредит і відсотки.

 У процесі реконструкції передбачається встановлення сонячних колекторів, теплового насосу, будівництво котельні на біомасі тощо. Оскільки 70% витрат КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» займає саме споживання газу, то перехід на альтернативні види палива дасть можливість зменшити споживання газу в 2,5 рази.

Як зазначає завідувач сектору з питань енергозабезпечення Павло Савечко, рішення про надання дозволу КП ТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго» на отримання кредиту від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку та гранту Партнерства з Енергоефективності та Навколишнього Середовища у Східній Європі міська рада прийняла ще в травні 2012 року, але за правилами кредиторів досить тривалий час тривали підготовчі роботи щодо практичної реалізації проекту.

Нещодавно відбувся довгоочікуваний тендер. Тепер пропозиції учасників будуть вивчатисяприблизно до листопада поточного року, після чого підпишуть угоду із переможцем. Хочемотакож зазначити, що відповідно до Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації будівель житлового фонду м. Тернополя на 2015-2020 роки виконання робітпередбачено в 2015-2017рр., а тому можна зазначити, що ми цілком вкладаємося у визначеніграфіки.

За словами Павла Савечка, схожа ситуація склалася й в інших містах, які отримали кредити на здійснення модернізації системи теплопостачання. Для порівняння, Івано-Франківськ  на модернізацію своєї системи теплопостачання отримав кредит в сумі 7,2 млн. євро і грантові кошти у розмірі 3,6 млн. євро. Проект банку у Львові, найбільшому західноукраїнському муніципалітеті, буде складатися з кредитних коштів ЄБРР у розмірі до 20 млн. євро, доповнених грантом у розмірі до 10 млн. євро від Східноєвропейського партнерства по енергоефективності та екології (E5P), що стане найбільшим з усіх, які до сьогодні були надані Партнерством E5P українським муніципалітетам. Важлива технічна допомога, необхідна для підготовки та розробки техніко-економічного обгрунтування, була надана урядом Швеції. В обох містах також ще тривають  тендерні процедури, а згодом, як і у Тернополі, фахівці приступлять до роботи.

Дізнатися про хід реалізації проекту в Тернополі можна на офіційній сторінці Тернопільського проекту на сайті ЄБРР.

Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР

Погода, Новости, загрузка...

Прокоментуй!

Додати коментар

Ім´я:
E-mail:
Website:
Коментар:

Схожі публікаціїповернутися на головну

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткою

«Бонус Плюс» від ПриватБанку надає можливість кожному тернополянину отримати значну знижку при розрахунку карткоюПрокоментуй!

На Тернопільщині продовжує активно збільшуватися кількість партнерів – учасників програми «Бонус Плюс» від ПриватБанку, що надають індивідуальну знижку клієнтам в рамках акції “Більше бонусів”.  Відтепер мешканці та гості Тернопільщини можуть не тільки скуштувати смачну піцу, випити філіжанку кави у кав’ярні, придбати товари чи послугами, але й заощадити на цьому більше, ніж зазвичай.

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендії

Школярі Тернополя отримуватимуть щомісячні стипендіїПрокоментуй!

Спеціально створена конкурсна комісія визначатиме кращих учнів шкіл Тернополя, які будуть отримувати щомісячні іменні стипендії від Тернопільської міської ради.

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимуть

Тернополяни, які мають пільги, субсидій не отримуватимутьПрокоментуй!

Зобов’язання з відшкодування частини вартості спожитого газу бере на себе держава шляхом надавання споживачам субсидій та пільг. Однак споживачі мають пам’ятати: пільги не надаватимуться, якщо домогосподарство вже отримує субсидію.

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірів

У ПриватБанку Тернополя пройшов перший «літній» випускний юних банкірівПрокоментуй!

Цього року ПриватБанк у Тернополі реалізував експеримент – заняття в БізнесШколі для дітей під час літніх канікул. Усі діти, власники Карт ЮНІОРА, що виявили бажання, протягом перших двох місяців літа плідно працювали, навчались фінансової

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬

Тернополяни мають шанс зробити фотосесію у стилі VOGUE‬Прокоментуй!

Для цього варто поспішити, нагадує натхненниця проекту у Тернополі Наталя Процик, адже фотосесія відбудеться вже незабаром – 26 липня. Відтак звязатися із координаторами проекту необхідно не пізніше п’ятниці, 22 липня. Як каже Наталя, станом на

читати далі
pbs
SH_RAMKA
Січень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
baner_ato

Контактна інформація

Соціальні мережі